TRAFOYA GİRECEK KEDİYİ KUYRUĞUNDAN YAKALAYACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Bafra İlçe Örgütü tarafından düzenlenen danışma kurulu toplantısına katıldı.

TRAFOYA GİRECEK KEDİYİ KUYRUĞUNDAN YAKALAYACAĞIZ
TRAFOYA GİRECEK KEDİYİ KUYRUĞUNDAN YAKALAYACAĞIZ Abdullah

CHP Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek’in de katıldığı toplantıda partililerle bir araya gelen Tufan Akcagöz, 2019 seçimleri ile ilgili mesajlar verdi. Bafra’nın, sosyal demokrat belediyeciliğe hasret kaldığını vurgulayan Akcagöz, “Evet ortada bir  hasret var, bir beklenti var. Benim anladığım bu. Vatandaşlarla konuşuyorum, hepsi belediyeden şikayetçi. Şikayet etmekle olmaz. Sesiniz daha gür çıksın. Şikayet etmekle olmaz. Şikayetiniz varsa, değiştirin. Önümüzdeki ilk seçim, yerel seçim. Gereğini yapın. Bafra’yı kurtarın. Yoksa, gözleriniz yollarda daha çok hizmet beklersiniz. Sonrasında da ülke başka büyük bir seçime girecek. Bu seçim, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimi değildir. Bu seçim, ülkeyi tek adam rejimine teslim etmemek için demokratik mücadele verenlerin seçimidir. Tek adam demek, yargının bağımsızlığını kaybetmesi demek. Tek adam demek, bitmiş, tükenmiş bir ekonomi demek. Tek adam demek, seçilmiş belediye başkanlarının, istifaya zorlanması demek. Kadir Topbaş neden istifa etti? Arkamda milyonlarca oy var diyen Melih Gökçek, neden direnemedi? Bafra Belediye Başkanı’nı görevden alsalar, direnebilir mi? Beni halk seçti kardeşim, sandıkla geldim, sandıkla giderim diyebilir mi? Koca bir hayır. O halde, böyle bir rejimle idare edilmek istiyor muyuz, istemiyor muyuz, bunu kendimize sormak zorundayız. Ülkemizin geleceği, hepimizin ellerinde. Ama ben yürekten inanıyorum ki, millet bu sürüklenişi görüyor ve tek adam rejimine izin vermeyecektir. Türkiye, içerde kavgalı, dışarda kavgalı. Bundan memnun değilseniz, daha çok çalışıp, daha çok anlatıp, kurtuluşu beraber sağlayacağız. Yerel seçimler çok önemli. Tayyip Erdoğan’ı bize armağan eden seçimler, 1994 yerel seçimleridir. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olmuş ve sonrasında siyaseten yükselişe geçmiştir. 16 Nisan referandumunda, AKP İstanbul’u kaybetti. 2019 yerel seçimlerinde de kaybedecek. İstanbul’dan geldiler, İstanbul’dan gidecekler. Geçen ay içinde Diyarbakır’da bir panele konuşmacı olarak katıldım. Diyarbakır, HDP’ye yüzde yetmişin üzerinde oy veren bir kentimiz. Ama orayı gördükten sonra iddia ediyorum ki, iyi bir adayla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni bile alabiliriz. Hem alırız, hem de belediyemizi kayyumlara teslim ettirmeyiz. Türkiye’nin güneydoğusunu çözmeden, ülkeyi tek adam rejimine teslim ettirmeme projemiz eksik kalır. Ancak, güneydoğuyu çözecek, yöre halkına da huzuru getirecek olan, bizleriz, sizlersiniz.” dedi. 
       Medyanın tekelleştiğini, ülkenin demokrasiden ve özgürlüklerden uzaklaştığını savunan Tufan Akcagöz, “Medyayı her zaman baş belası olarak gördüler. Basın, onların dümen suyunda yayın yapmayınca, basını ve gazetecileri karaladılar ve hedef gösterdiler. İsim isim hedef gösterdiler. Teslim olmayanları büyük cezalara mahkum ettiler. Türkiye cezaevleri, gazetecilerle doldu taştı. Şimdi ise Doğan medya teslim oldu. Nereye varacak bu işin sonu? 2014 yerel seçimlerinde Ankara’da ne olduysa oldu, trafoya kedi girdi dediler, işi bitirdiler. 16 Nisan referandumunda ise aynı kedi Yüksek Seçim Kurulu’na girdi. Şimdi, o kediyi kuyruğundan yakalayacağız. Gece yarısı operasyonlarıyla yasa çıkarıyorlar ya, hukuksuzluğun alt yapısını hazırlıyorlar ya, hepsi nafile. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu iş bitti. Sabah akşam televizyonlardan kendi propagandalarını yapsalar da sonuç vermeyecek. Çünkü bunu görüyorum. Bunu hissediyorum. Artık sona doğru geldiler. Yargısı bitmiş, Meclis’i saygınlığını kaybetmiş, insanların birbirlerine güven duymadığı, siyaset kurumuna duyulan güvenin tıkanma noktasına geldiği bir ülkede yaşamak, herkese zor gelmeye başladı. Yerel seçimlerde, ciddi bir kamuoyu yoklaması yaparak adaylarımızı belirleyeceğiz. Tertemiz adaylarımızla, pırıl pırıl bir gelecek için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X