TAŞERONA YÜZDE 10 ZAM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçen çalışanlara yüzde 10 zam yapılacağını söyledi

TAŞERONA YÜZDE 10 ZAM
TAŞERONA YÜZDE 10 ZAM Abdullah

Bakan Sarıeroğlu, "4 C'den 4 B'ye emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Ücretlerinde yüzde 10 artış yapıyoruz. İzin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz" dedi. Taşerona kadro çalışmalarında bu hafta son viraja girildiğini belirten Sarıeroğlu, "Çalışmalarımızda Allah'a çok şükür büyük bir aksaklık yaşamadık. Biraz algı operasyonlarına, bilgi kirliliklerine maruz kaldık ama sağlıklı bir şekilde yürütmüş durumdayız" ifadelerini kullandı. Sarıeroğlu, 4C'den 4B'ye geçişlerle ilgili olarak ise, "Dün akşam itibarıyla 4C'den 4B'ye geçecek kardeşlerimizle ilgili de kararnamemiz Resmi Gazete'de yayımlanmış durumda. Yüzde 10 ücret artışı ile izin sürelerini düzenleyerek 4C'den 4B'ye emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Ücretlerinde yüzde 10 artış yapıyoruz. İzin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz. Dün yaptığımız Kamu Personel Danışma Kurulu'nda bu konularla ilgili adım attık" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yunus     2018-03-31 Emekliligi gelmis emeklilik işlemlerini gerceklestirmemis ENGELLİLERODEKADROYA alicağız bununla ilgili yazismalarida yaptık denildi. Daha yazısına bize ulasmsdi
Hayri     2018-03-30 Hükümlüler icin ptsi cıkış veriyorlar devam etmeleri icin birimimize henüz bir resmi yazının gelmediğini söylediler resmi yazı birimlere cıktıktan sonramı gelir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X