ATAKUM BELEDİYESİ DENETLENEMİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Atakum örgütünün düzenlediği danışma kurulu toplantısına katıldı.

ATAKUM BELEDİYESİ DENETLENEMİYOR
ATAKUM BELEDİYESİ DENETLENEMİYOR Abdullah

Atakum’un beceriksiz bir yönetime mahkum olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Atakum’u, bu mahkumiyetten kurtarmak lazım. 4 yıl doldu. Gün gün Atakum’u izliyoruz. Bir seyir terası yaptılar, tam seyirlik oldu. Oraya seyir tesisi olmaz dedik, yaptılar. Yüzü astarını geçti. Atakum’a pahalıya patladı. Herkes biliyor ki bölge, heyelan bölgesi. Geri adım da atmadılar. Yapıyı ayakta tutabilmek için, doldurdular da doldurdular. Maliyeti nedir diye soruyoruz. Yanlış bilgi veriyorlar. Denetlemeye kalkıyoruz, denetleme komisyonunu çalıştırmıyorlar. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Belediye Meclis üyelerimiz tarafından Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet edildi. Sonuç bekliyoruz. Yangından mal kaçırır gibi, CHP’li üyeyi by-pass etmek suretiyle denetleme raporu hazırlıyorlar. Atakum Belediyesi, denetlenemiyor. Bu belediyeyi denetlememiz, bizzat belediye başkanı tarafından engelleniyor. Bu bir suç teşkil ediyor. Bunun hesabını mutlaka verecekler. “ dedi.
           Atakum’un, 1 yıl sonra gerçekleşecek değişime hazır olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “ 2019 seçimlerinde emaneti geri alıyoruz. Bunu açık açık söylüyorum. İddia ediyorum. İshak Taşçı, Abbas Yolcu. Kendisini bir daha aday gösterirler mi bilmem. Çünkü onlarda, gel gel, git git biliyorsunuz. Arkasında milyonlarca oy olan Melih Gökçek direnebildi mi? Ya Kadir Topbaş? İstanbul’da, peşinde milyonlarca oy varken, beni halk getirdi, halk götürür diyebildi mi? Diyemedi, diyemezler. O nedenle, yarın bakacağız, Partisi Taşçı’yı aday gösterir mi? Ama temennimiz, aday gösterilmesi yönündedir. Çünkü, 2019 yerel seçimlerinde, Ak Parti ile birlikte kendisinin de bir ders alması gerekiyor. Atakum’u kendi siyasi anlayışları ile yoğurmaya çalışıyorlar, olmuyor. Beceremiyorlar. Olmaz ki ! Nafile ! Atakum’u kendilerine benzetmeleri mümkün değildir. Bir ara sabah akşam FETÖ operasyonları yapılıyordu Atakum Belediyesi’ne. 15 temmuz’dan sonra işe başlayan kimilerinin örgütle bağlantısı varmış. Sanıyorum hala tutuklular. Yani, elini kolunu sallayan Atakum Belediyesi’ne girmiş. Peki Belediye Başkanı ne yapmış? FETÖ ile alakası olmayan personelini ihbar etmiş. Boş yere bir çok personel açığa alınmış, çile çekmiş. Bu arkadaşlarımızın hakkını yerde bırakmayacağız. Az daha sabır. Kendi memurunu öyle olmadığını bildiği halde FETÖ’cüdür diye ihbar eden Belediye Başkanı, bunun hesabını mutlaka verecek. “ diye sözlerini sürdürdü.
            Baskıcı iktidarların en çok kadınlardan korktuğunu vurgulayan Tufan Akcagöz, “Kadınlar daha çok örgütlenmelidir. Bakın, bütün düşmanlıklarını kadın özgürlükleri üzerinden yürütüyorlar. Kadınların tiyatro oynamasına bile tahammülleri yok. Bir anda, iki yüz yıl gerilere düştük. Bunu içimiz kaldırmıyor artık. Bu nedenle, kadınlarımız daha çok çalışacak ve 2019’un asıl muzafferleri kadınlarımız olacaktır.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X