USTA OYUNCUDAN KÖTÜ HABER

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Dursun Ali Sarıoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu 81 yaşında hayatına gözlerini kapadı

USTA  OYUNCUDAN  KÖTÜ HABER
USTA  OYUNCUDAN  KÖTÜ HABER Abdullah

Usta oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu'ndan acı haber geldi. Sarıoğlu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Rize doğumlu olan sanatçı, "Çat çat çat, kel Behzat!" repliğiyle izleyenlerin sevgisini kazanmıştı.

DURSUN ALİ SARIOĞLU KİMDİR?

Ekonomik nedenlerle ilköğretimden sonra eğitim alamayan Dursun Ali Sarıoğlu, 10 yaşlarındayken İstanbul'a gelerek vasıfsız çocuk işçi olarak birçok işte çalıştı. 1960'lı yılların ikinci yarısında açılan bir tiyatro oyunculuğu sınavından başarıyla çıkarak çeşitli tiyatro topluluklarında 30 civarında rolde oynadı. Kamerayla geç tanışan sanatçı, 1982 yılından itibaren sinema ve dizi filmlerde çeşitli roller üstlendi.

 

KARADENİZ TİPLEMELERİYLE TANINDI

Karakter oyuncusu olan Sarıoğlu, genellikle " Karadeniz tiplemeleri"yle tanınmaktadır. Ancak en bilindik rolleri, 1992'de rol aldığı "Ana" adlı dizide, "Çat çat çat, kel Behzat!" ve "Yaşasın kötülük!" replikleriyle tanınan mafya babası "Kel Behzat" karakteri, 1996 yılında rol aldığı "Tatlı Kaçıklar" adlı dizideki "Tarumar" adlı mafya babası karakteri ve "Yasemince" programında canlandırdığı komiser karakteridir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X