KILIÇDAROĞLU ŞEKER VATANDIR SATILAMAZ DEMEK İÇİN ÇORUM’DA

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 7 Nisan Cumartesi günü Çorum’da saat 11.00’de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşecek olan Şeker Mitingi için çağrı yaptı.

KILIÇDAROĞLU  ŞEKER VATANDIR  SATILAMAZ DEMEK İÇİN   ÇORUM’DA
KILIÇDAROĞLU  ŞEKER VATANDIR  SATILAMAZ DEMEK İÇİN   ÇORUM’DA Abdullah

. ‘Şeker Vatandır, vatan satılamaz’ şiarıyla yola çıktıklarını söyleyen Tufan Akcagöz, “7 Nisan Cumartesi günü saat 11’de Çorum’da olacağız. Şeker Fabrikalarının satılması, halkın öz varlıklarının satılması, kabul edilemez. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Milletvekillerimiz Çorum’da olacak. Yurttaşlarımızla birlikte, ülkeyi yönetenlere haykıracağız. Şeker vatandır, vatan satılamaz. Şeker fabrikaları, bu ülkenin kaleleridir. Bu kalelerimize sahip çıkmak zorundayız. Elde bir şey kalmadı, şimdi bunlara göz diktiler. Satıp, savıp, elde avuçta ne varsa heba ettiler. “ dedi.
           Tüm Samsun halkını, komşu İl Çorum’da gerçekleşecek olan mitinge beklediklerini söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, “Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, satışa çıkarılması, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin meselesi değildir. Bu bir siyasi mesele değildir. Bu esasen, toplumun tamamını ilgilendiren bir meseledir. Bu nedenle, milletin öz varlıkları satılamaz diye düşünen herkesi mitingimize davet ediyorum. Samsun halkı olarak, gelin Çorum mitingine destek verelim, güç verelim. Geçen gün, Çarşamba Şeker Fabrikası önünde eylem gerçekleştirdik. O da verimli geçti. Ancak şunu söylemeliyim. Bizim tepki göstermemiz yetmez. Halkın topyekun buna tepki göstermesi gerekiyor. Halk istemezse, tepki koyarsa, kimse bu memleketin taşını dahi satamaz. Bu nedenle mitingler önemlidir. Çorum’da, şeker fabrikaları için, şekerin yerini alacak olan ve NBŞ diye tabir edilen Nişasta Bazlı Şeker’in sofralarımızda yer almasını önlemek için toplanıyoruz. Herkesi, bu çağrıya destek olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X