İSHAK TAŞÇI BU SAVAŞTA BİLE YAPILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesi hakkında yapmış olduğu ve bir takım hukuk dışı olayları Samsun kamuoyu ile paylaştığı basın açıklamasının ardından, CHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in kızı olan Fatma Arıcı’nın görevden uzaklaştırılması hakkında konuştu.

İSHAK TAŞÇI BU SAVAŞTA BİLE YAPILMAZ
İSHAK TAŞÇI BU SAVAŞTA BİLE YAPILMAZ Abdullah

 Atakum Belediyesi ile ilgili yapmış oldukları açıklamanın ardından böyle bir uygulamanın gerçekleştiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Bu uygulama, Belediye Başkanı’nın nasıl bir intikam saikiyle hareket ettiğinin açık bir göstergesidir. Savaşta bile yapılmaz. Atakum Belediyesi ile ilgili iddialarımıza cevap verecekleri yere, konuyla hiç alakası olmayan, siyasetle ilgisi bulunmayan, Belediye Meclis üyemizin kızı olmanın ötesinde bizimle hiç bir bağlantısı olmayan masum biri üzerinden bizden intikam alınmaya çalışılması, hiç bir insafa ve vicdana sığmaz. Biz basın açıklaması yaptıktan çok kısa bir süre sonra bu uygulama gerçekleşiyor. Ancak herkes bilsin ki, bu devran döner. Hukuk dışı hiç bir uygulama, kimsenin yanına kar kalmaz. Belediye Başkanı, kanunları uygulayacaksa, önce Belediye Kanunu’nu uygulasın. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bundan sonra, elimizden çekeceği var.” dedi. 
          Atakum Belediyesi’nin, hukuksuzluğun içinde yüzdüğünü dile getiren Tufan Akcagöz, “Atakum Belediyesi ile ilgili defalarca basın açıklaması yaptık. Bu basın açıklamalarından sonra, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurularında bulunduk. Bunların sonucunu bekliyoruz. Atakum’da, yasal mevzuatı tanımayan, kanunları uygulamayan, hukuku hiçe sayan bir Belediye var. İçişleri Bakanlığı’nı göreve davet ediyorum. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Gelsinler, Atakum Belediyesi’ni tepeden aşağı incelesinler. Bize inceletmiyorlar. 14 bin evrak var incelenmesi gereken, istiyoruz vermiyorlar. Belediyenin nerelere harcama yaptığını bilemiyoruz. Elimizdeki bin küsur belgeyle sağlıklı inceleme yapamıyoruz ve bu durumu hem Bakanlığa, hem de Savcılığa ihbar ediyoruz. Atakum Belediyesi’ndeki işlerin milyonda biri CHP’li Belediyelerde olsa, çoktan müfettişleri göndermişlerdi.” diye sözlerini tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X