MEMUR HIRSIZLIK YAPARSA ZENGİNLEŞİR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Tayyip Erdoğan’ın, Partisinin Aydın İl Kongresi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili, ‘Devletten aldığı maaş dışında tek kuruş kazanmamış adama ana muhalefet partisini emanet ederseniz olacağı bu’ sözlerini değerlendirdi.

 MEMUR HIRSIZLIK YAPARSA ZENGİNLEŞİR
 MEMUR HIRSIZLIK YAPARSA ZENGİNLEŞİR Abdullah

Bir memurun ya da bürokratın, devletten aldığı maaş dışında para kazanması için yolsuzluk, hırsızlık yapması gerektiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Devlet memuru olup da, devletin verdiği dışında para kazanan var mı? Varsa o, üç kâğıtçının tekidir, hırsızdır. Bunun başka açıklaması yok. Koskoca Cumhurbaşkanı’nın söylediği sözlere bakın hele. Genel Başkanımızı eleştiriyor ve devletten aldığı maaş dışında tek kuruş kazanmamış diyor. Ne mutlu ki kazanmamış. Ne mutlu ki, helal lokma dışında bir talebi olmamış. Ne güzel. Dürüstçe, işi neyi gerektiriyorsa onu yapmış. Hırsız memur zenginleşir. O nedenle Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugün alnı açık, yüzü pak. Ne yapacaktı, yasak olmasına rağmen, birileri gibi ticari işler mi kovalayacaktı? Sayın Genel Başkanımızın evinde para sayma makineleri çıkmadı. Oğluyla sabahlara kadar, milyonları sıfırlamak için telefon görüşmeleri yapmadı. Bir takım yandaş iş adamlarını, millete sövdürmedi. Dürüst bir yurttaş nasıl yaşıyorsa, öyle yaşadı. Bu nedenle, bürokratlık dönemlerine ait tek bir leke bulamıyorlar. Bulamazlar, çünkü yok. Bu ülkeyi ayakta tutan, namuslu ve dürüst insanların varlığıdır. İyi ki varlar. Ancak bir şeyi asla unutmamamız gerekiyor ki o da şudur. İsmet Paşa’nın dediği gibi, ‘Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmak zorundadır.’” dedi.

          Yolsuzlukların üzerine gidilmedikçe, bunun büyük bir çürümeye sebebiyet verdiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Yolsuzluk varsa, hukuk var, adalet var diye bakıyoruz. Özgür bir ülkenin, tam bağımsız bir ülkenin dürüst ve namuslu yurttaşları olarak yaşamak ve yaşlanmak istiyoruz. Bu bizim en doğal hakkımız. Yolsuzluğu, hırsızlığı yapan her kimse, mutlaka cezasını görmelidir. Görüyor mu? Sanmıyorum. Sanmıyorumun da ötesinde, biliyorum ki cezasız kalıyorlar. Belediyelerdeki yolsuzluk iddiaları arşa dayanmış. Denetleyen yok, hesap soran yok. Tayyip Erdoğan, partisinin kongrelerinde atıp tutuyor. Birileri de, Andersen’den masallar dinler gibi dinliyorlar. Namus ile yolsuzluk, aynı terazi kefesinde durmaz. Yolsuzluk yapan mutlaka cezalandırılmalıdır. Bugünün hırsızları, siyasi tarafgirliklerinden dolayı kendilerini rahat hissediyorlarsa, hata ediyorlar. Bu tarafgirliğin para etmediği, etmeyeceği günler çok yakındır. İşte o gün geldiğinde, bunların hesabını teker teker verecekler.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X