BU KADAR BORÇ AKIL İŞİ Mİ?

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin denetim ve faaliyet raporu hakkında konuştu.

BU KADAR BORÇ AKIL İŞİ Mİ?
BU KADAR BORÇ AKIL İŞİ Mİ? Abdullah

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan ayı ilk toplantısının gerçekleştiğini, faaliyet ve denetleme raporunun görüşüldüğü toplantıda, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir borç batağında olduğunun bir defa daha gözler önüne serildiğini söyleyen Tufan Akcagöz, ‘Bu kadar borç, akıl işi mi?’ diye sordu. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, 1,4 milyar TL. borçlu olduğunun ortaya çıktığını söyleyen Akcagöz, “Bu kadar borç, normal mi değil mi? Türkiye’de tek Büyükşehir Belediyesi biz olmadığımıza göre, diğerleriyle mukayese yaptığımızda acı tablo da ortaya çıkıyor. İyi belediyecilik, çok borçlanarak çok hizmet yapmak değildir. Samsun, bu kötü yönetim sayesinde borç batağındadır. Kendileri bırakıp gidecekler ama biz Samsunlular olarak bu borçları ödemeye devam edeceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi, borçlanma rekoru kırmış ve 81 ilin arasında ilk beşe girmiş. Bu tablo, Samsun’un iyi yönetilmediğini gösteriyor ki, faaliyet ve denetleme raporu ile de bu gerçek ortaya çıkmıştır.” dedi. 
          Samsun’un, borç ve faiz batağında olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Rakamlar, gerçekleri ortaya koyuyor. 2013 yılında 12 Milyon lira faiz ödüyorken, şimdi bu oran 50 Milyon lirayı geçmiş. Samsun Büyükşehir Belediyesi, adeta paçayı tefeciye kaptırmış gibi. Piyasa borcu, 3-4 senede 40 Milyon liradan 200 Milyon liraya fırlamış. Tam beş katı artmış. Çılgınca, hoyratça bir artış görülüyor. Samsun halkı için söylüyorum, Allah bize acısın. Bu kadar borcun içinde Belediye tutmuş, Van’a hizmet götürmüş. Şaka gibi. Bu kadar borç, hizmet aşkı ile açıklanamaz. Hizmeti yine yap ama makul bir planlama ile yap. Gelir gider dengeleri, tepetaklak. Yusuf Ziya beyin, gider ayak Samsun’u düşürdüğü durum, içler acısı. Hizmet aşkını görmek istiyorlarsa, sosyal demokrat belediyelere lütfen baksınlar. Hem bu kadar borçlu değiller, hem de vatandaş hizmetten memnun. Samsun, talihsiz bir dönemden geçiyor. Bu talihsiz dönemi atlattığımızda, Samsun’u yeniden sosyal demokrat belediyecilikle buluşturduğumuzda, herkes rahat bir nefes alacak.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SAMSUN     2018-04-10 KİMLERE GİTTİ BU PARALAR.. 2 YIL ÖNCE 800 MİLYON BORC VARDI. ŞİMDİ 1,4 MİLYAR NE OLUYOR. BU PARALAR NEREYE KİMİN CEBİNE GİDİYOR. AK PARTİ YANDAŞINDAN ALDIĞI BMC OTOBÜSLERİN KAZIĞINI SAMSUN ÖDEYECEK . BİR OTOBÜS 350 BİN ,750 BİN TL .. TÜRKİYE HİÇ BİR BELEDİYENİN TERCİN ETMEDİĞİ OTOBÜS MARKASI BMC.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X