TEKKEKÖY’ÜN GİRİŞİ VAR ÇIKIŞI YOK

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Tekkeköy İlçe Örgütü’nün düzenlemiş olduğu danışma kurulu toplantısına katıldı.

TEKKEKÖY’ÜN GİRİŞİ VAR ÇIKIŞI YOK
TEKKEKÖY’ÜN GİRİŞİ VAR ÇIKIŞI YOK Abdullah

Yoğun bir partili kalabalığı tarafından gerçekleşen danışma kurulu toplantısında konuşan Tufan Akcagöz, “Tekkeköy, tarihi bir ilçemiz. Bu tarihi ilçemize gereken değer, önem verilmiyor. İlk çağlardan bu yana yerleşim yeri olmuş, insanlar için hane olmuş bir ilçemizden bahsediyorum. Tarihi bir ilçemiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı, buraya özel bir ihtimam göstermeli. Çok mu zor? Buranın reklamını dünya duymalı. Tarih turizmi açısından Tekkeköy’ün, bir Kapadokya kadar tanıtılması mümkün. Bunun için bir proje ortaya konulmalı ve ciddi bir çalışma yürütülmeli. Samsun için büyük bir yarar sağlar. Çağrı yapıyorum. Bugünden başlarsak, üç beş sene sonra göreceğiz ki, Tekkeköy’ün adını herkes duymuş.” dedi.
         Tekkeköy Belediyesi’nin, 4 yıldır yerinde saydığını belirten Tufan Akcagöz, “Tekkeköy Belediyesi yerinde sayıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi de yerinde sayıyor. Tekkeköy’de bir yol düzenlemesi yaptılar. Kente giriyorsunuz, çıkamıyorsunuz. Kentin girişi var, çıkışı bul bulabilirsen. Plansız, hesapsız işler bunlar. Tek başlarına karar almaların izleri bunlar. Sormadan, danışmadan, ben yaptım oldu mantığıyla yapılan işler bunlar. En büyük sıkıntılardan biri de çevre kirliliği. Tekkeköy halkı, zehir soluyor. Fabrikalardan çıkan dumanlar, zehir saçıyor. Bu, ölüm demektir. Tekkeköy halkı zehirleniyor. Buna birinin dur demesi gerekiyor. Hükümet yetkilileri, sessiz. AK Parti Milletvekilleri duyarsız. Çıksın da biri, bu hava kirliliği ile ilgili bir açıklama yapsın. Yapmazlar. Tekkeköy, bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor. Samsun’a bu yönetim anlayışı yakışmıyor. Halk sağlığını hiçe sayan, görmezden gelen yönetimden kurtulmak zorundayız. Kendin sarayda yaşa, millet sersefil olsun. Sen bal ye, millete nişasta bazlı şeker yedir. Artık filmin sonu geldi. Tekkeköy, bana göre çoktan kararını vermiş. Tekkeköy halkı zaten gördüğüm kasarıyla, AK Partiye oy vermenin pişmanlığını yaşıyor.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X