AKP MİLLETİ UMURSAMIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Ladik İlçe örgütünün düzenlemiş olduğu danışma kurulu toplantısına katıldı.

AKP MİLLETİ UMURSAMIYOR
AKP MİLLETİ UMURSAMIYOR Abdullah

 İlçe danışma kurulu toplantısında, ilçe Başkanı Necati Akdemir ve partililerle bir araya gelen Akcagöz, “Toplum, ikiye bölünmüş durumda. Psikolojik olarak, ruhen sürekli kavga eder haldeyiz. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu, ülkeyi yönetenlerdir. Olağanüstü Hal ile yönetilmeye devam ediyoruz. Olağanüstü hal gerekçeleri çoktan ortadan kalktığı halde, süreyi sürekli uzatmak suretiyle, olağanüstü rejimin nimetlerinden yararlanıyorlar. Evet, olağanüstü rejimin nimetlerinden yararlanıyorlar. Millet ne halde, umurlarında bile değil. Yazık, günah. Başbakan kendisi itiraf ediyor, işsizlik her geçen gün artıyor. Buna bir çareniz var mı? Yok. AKP, milleti umursamıyor. O halde ne diye oturuyorsunuz orada? 16 yıl. 16 koca yıl geçti, bir bakın neler kazandık, neler kaybettik. Elde avuçta ne kaldıysa, hepsini sattılar. En son, şeker fabrikalarının başına geleni biliyorsunuz. Satmak, savmaktan başka bildikleri yok. Artık, bunları saklayacak güçleri de kalmadı. Medya, iktidarın borazanlığını yapsa da artık millet yutmuyor.”  dedi. 
           Futbol takımlarının maçlarına bile müdahale edildiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “El atmadıkları bir alan, futbol takımlarının maçları kalmıştı, oraya da el attılar. Spora ne karışıyorsunuz be kardeşim? Bırakın millet hangi takımı tutarsa tutsun. Siyaseti bulaştırmadığınız başka alan kaldı mı? Ülke, çetelerin cirit attığı bir memleket haline dönmüş. FETÖ, devletin her kademesine yerleşmiş. Kim yerleştirmiş? Olağanüstü Hal rejimi, binlerce mağdur da yarattı. Bunu da görmek gerekiyor. Bir memleket düşünün, haklı hakkını savunamıyor. Dava açacak, merci yok. Teröre kim bulaştıysa, ver cezasını. Ancak, hepimiz görüyoruz ki, ortada KHK mağdurları var. Yüzlerce mağdur var. KHK ile görevlerinden uzaklaştırılanlar var. Haklarında adli soruşturma tamamlanmış, takipsizlik kararı verilmiş ama KHK ile işinden ihraç edilmiş. Bu adam hakkını nerede arayacak? Komisyon kurduk diyorlar. Komisyon kurdun da, millet hala neden çile çekiyor?” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X