ÜNİVERSİTE SINAV TARİHİ DEĞİŞTİ

28 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapılacak. Seçimin yapılacağı 24 Haziran'da üniversiteye giriş sınavı YKS var. Seçim kararıyla birlikte ÖSYM acil toplandı ve üniversite sınavları ertelendi. ÖSYM yeni sınav tarihlerini açıkladı.

ÜNİVERSİTE SINAV TARİHİ DEĞİŞTİ
ÜNİVERSİTE SINAV TARİHİ DEĞİŞTİ Abdullah

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından 24 Haziran 2018 günü erken seçim yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim için açıkladığı 24 Haziran'da çok kritik bir sınav var. Yüzbinlerce öğrenci üniversiteye girebilmek için o gün YKS sınavına girecek. Seçim için 24 Haziran duyurulunca ÖSYM acil koduyla toplandı.

ÜNİVERSİTE SINAVI ERTELENDİ:  Yaklaşık 2.5 milyon kişinin girdiği üniversite sınavının tarihinin erken seçim nedeniyle değiştirildi. Sınavlar 30 Haziran 2018 cumartesi ve 1 Temmuz 2018 pazar gününe alındı.

24 HAZİRAN BAYRAM'DAN HEMEN SONRASI:  Yeni seçim tarihi Ramazan Bayramı'ndan hemen sonraki haftaya denk geliyor. Ramazan Bayramı 15 Haziran cuma günü başlıyor ve 17 Haziran Pazar günü sona eriyor. Ramazan Bayramı'ndan tam bir hafta sonra 24 Haziran günü Türkiye erken seçime gidecek... Devlet bahçeli ise Kurban Bayramı tatilinin olduğu hafta erken seçim yapılmasını önermişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X