SAMSUN’DAN ZULME LANET KUDÜS’E DESTEK

Samsun Milli İrade Platformu ''Zulme Lanet, Kudüs'e Destek'' isimli yürüyüş düzenledi. 'Filistin yalnız değil' sloganları atan topluluk daha sonra yağmur altında Kudüs için dua etti

SAMSUN’DAN ZULME LANET KUDÜS’E DESTEK
SAMSUN’DAN ZULME LANET KUDÜS’E DESTEK Abdullah

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen ''Zulme Lanet, Kudüs'e Destek'' yürüyüşünün  Samsun ayağı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Samsun Milli İrade Platformu öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İŞGALİ DURDURUN

Lise Caddesi üzerinde başlayan yürüyüş Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Meydanda Milli İrade Platformu adına basın açıklaması yapan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, "İlk kıblemizin bulunduğu  Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak kurulan İşgalci Siyonist Terör Örgütü İsrail işgali altında. Bugün burada ve tüm Türkiye’de Kudüs dostlarıyla birlikte ABD’nin ve işgalci siyonist terör örgütü İsrail'in bu hukuksuz kararına ve uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve işgalci siyonist terör örgütü İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya çağırıyoruz. İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değil" diye konuştu.

ELLER SEMAYA AÇILDI

Konuşmanın ardından yürüyüşe katılan vatandaşlar Filistin ve Filistin'de hayatını kaybedenler için yağmur altında dua etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X