CHP LİSTELERİNDE ABDULLAH GÜL ŞOKU

CHP aday listesinde birçok isim yer almadı. Liste dışı kalanlardan biri de CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'di. Pekşen liste dışı kalmasıyla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Pekşen'in iddiasına göre CHP'de listeye alınmayan vekiller Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimler oldu.

CHP LİSTELERİNDE  ABDULLAH GÜL ŞOKU
CHP LİSTELERİNDE  ABDULLAH GÜL ŞOKU

 

Liste dışı kalan Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan isimlerin tasfiye edildiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan milletvekili listesi partide büyük bir rahatsızlık meydana getirdi.

İlk gece şokunun atlatılmasından sonra listeye giremeyen isimler, tek tek tepkilerini dile getirmeye başladı.

ÇİZİKLERİN SEBEBİ ABDULLAH GÜL MÜ:

 Liste dışında kalan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Abdullah Gül'ün adaylık sürecini hatırlattı. Pekşen, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda; Abdullah Gül'ün adaylığına karşı çıkan tüm isimlerin tasfiye edildiğini söyledi.

GÜL'ÜN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTIM: 

Pekşen, Abdullah Gül'ün CHP'nin de içinde olduğu ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olarak adının öne çıktığı tarihlerde, kendisinin buna şiddetle karşı çıktığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

 

KARŞI ÇIKARSAN VEKİLLİĞİNDEN OLURSUN UYARISI YAPILDI:

 “Gül'ün adı ilk ortaya çıktığında karşı çıkanlardan biri de bendim. Bana üç ay önce, ‘Gül'ün adaylığına karşı çıkma, milletvekilliğinden olursun' uyarısı geldi. Aldırmadım. Katıldığım televizyon programlarında karşı olduğumu söylemeye devam ettim. En son bir ay önce bir uyarı daha oldu. Ancak ben ısrarla karşı olduğumu kamuoyu önünde söylemeye devam ettim. Gördüğüm tablo şu. Benimle birlikte, Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına itiraz eden kim varsa liste dışı kalmıştır.”

VEKİL OLARAK GÖREVİMİ YAPTIM:

 Vekil olduğu dönemde verdiği mücadele açısından “içinin rahat” olduğunu söyleyen Pekşen, “Milletvekili olarak toplum vicdanında görevimi yaptığıma inanıyorum. Türkiye'nin geleceği, benim vekilliğimden daha önemli. Siyasete devam edeceğim. Ne ülkemizi, ne partimizi bırakırız” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İRADESİNİ YOK SAYDI:

 Liste dışında kalan isimlerden biri olan Eren Erdem ise, Bülent Tezcan'ı suçladı.Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini sorgulatan sözlere imza atan Eren Erdem,"Bülent Tezcan uygun görmediği için milletvekili adayı olamadım" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X