SAADET PARTİSİ’NDEN ŞAŞIRTAN ADAY REFAHLILARI TUTUKLAYAN HAKİM

Saadet Partisi'nin aday listesinde Eski DGM hakimi, Ergenekon sürecinde tutuklanan Tanju Güvendiren'in yer alması herkesi şaşırttı. Güvendiren Refah Partililere tutuklama kararı veren hakimdi.

SAADET PARTİSİ’NDEN ŞAŞIRTAN ADAY REFAHLILARI TUTUKLAYAN HAKİM
SAADET PARTİSİ’NDEN ŞAŞIRTAN ADAY REFAHLILARI TUTUKLAYAN HAKİM

 

Partilerin milletvekili aday listelerinin etkisi sürüyor. Saadet Partisi'nin aday listesinde en dikkat çeken isimlerden biri, Ergenekon operasyonları sırasında gözaltına alınan ve ardından da tutuklanarak cezaevine konan Tanju Güvendiren oldu.

Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilen Güvendiren, geçmişte Ankara Devlet Güvenlik Mahkemelerinde görev yaptı.

REFAHLILARI TUTUKLAYAN HAKİM: 

28 Şubat sürecinde Ankara'da Aczmendileri tutuklayan nöbetçi DGM hâkim olan Güvendiren, 'Kudüs Gecesi'ni düzenleyen Refah Partili Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve 9 kişiyi de tutuklayan hakimdi.

Güvendiren, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de çok yakın dostu. Eski Askeri Yargıtay Onursal Üyesi olan Tanju Güvendiren, 2006 yılında Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'ndaki seçimler sırasında üyelere hitaben, "Ben buraya sata sata değil, asa asa geldim" sözleriyle de gündem olmuştu. Bu sözleri nedeniyle tepki çeken Güvendiren, seçimi 7-1 kaybetmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X