BBP çekiliyor mu? Destici AK Parti Genel Merkezi'nde!

Seçime AK Parti listelerinden giren BBP'de sadece Genel Başkan Mustafa Destici'nin seçilebilecek yerden aday gösterilmesi kriz yarattı... Olağanüstü toplanan BBP Başkanlık Divanı sonrası Destici, AK Parti Genel Merkezi'ne gitti... BBP ne istiyor?.

BBP çekiliyor mu? Destici AK Parti Genel Merkezi'nde!
BBP çekiliyor mu? Destici AK Parti Genel Merkezi'nde!

 

BBP'deki "cumhur ittifakı" kazanı kaynamaya devam ediyor. AK Parti listesinde aradığını bulamayan BBP'liler isyan ederken, olağanüstü toplanan BBP Başkanlık Divanı sonrası BBP Genel Başkanı  Mustafa Destici AK parti Genel Merkezi'ne gitti... Son dakika haberine göre Destici, BBP'li isimlerin seçilebilecek yerlerden aday gösterilemesini isteyecek... BBP'nin gündeminde ittifaktan çekilmek de var...

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI YAPILDI... 

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda yer alan BBP, YSK'ya sunulan AK Parti milletvekili aday listesinde aradığını bulamayınca ittifaktan çekilmeyi gündemine almıştı. Başkanlık Divanı'nın, BBP listesinden daha fazla ismin seçilebilecek yerlerden aday gösterilmesi için AK Parti ile yeniden görüşme yapılması kararı aldığı belirtiliyor. Bu talep AK Parti tarafından kabul edilmediği takdirde BBP'nin ittifaktan çekilmeyi tartıştığı ifade ediliyor.

Bir BBP Genel Merkez yöneticisi, "Mevcut listeyi kabullenen yok. Tabanda büyük infial var. Yönetime kırgınlık ve kızgınlık hakim. Saadet Partisi kadar olamadık. Hemen teslim olduk. Bir tek başkan (Mustafa Destici) kesin seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik" demişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X