Kılıçdaroğlu'na Suikast Girişiminde Bulunan PKK'lı Öldürüldü

Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik suikast girişiminin faili olan terörist etkisiz hale getirildi...

Kılıçdaroğlu'na Suikast Girişiminde Bulunan PKK'lı Öldürüldü
Kılıçdaroğlu'na Suikast Girişiminde Bulunan PKK'lı Öldürüldü

 

Artvin'de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu konvoya saldırı düzenleyen ve bir Jandarma erinin şehit edilmesine neden olan Velat (K) Behçet Avras isimli terörist etkisiz hale getirildi.

İçleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu konvoya Atvin'de saldırı düzenleyen ve bir Jandarma erinin şehit edilmesine neden olan terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Kars İli Kağızman İlçesi Madur Bölgesinde faaliyet gösteren bir grup teröriste yönelik, 22.05.2018 tarihinde yapılan operasyonda, ölen teröristler arasında sözde Artvin açılım grup sorumlusu Velat (K) Behçet Avras isimli örgüt mensubunun da etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Söz konusu teröristin, 25 Ağustos 2016 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun Artvin, Merkez Soğuksu bölgesinde emniyetini almakta iken, teröristler tarafından şehit edilen J.Ulş. Er Fatih Çaybașı'nın faiilerinden olduğu belirlenmiştir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X