ADD Samsun Şubesi'nden Genel Merkeze çağrı! İstifa edin

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, ADD Genel Merkezi Başkanını ve Genel Yönetim Kurulu'nu istifaya çağırdı. ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada Genel Merkezin güvenirliliği zedelediğini ve istifa etmesi gerektiği belirtildi.

ADD Samsun Şubesi'nden Genel Merkeze çağrı! İstifa edin
ADD Samsun Şubesi'nden Genel Merkeze çağrı! İstifa edin

 

ADD Samsun Şubesi'nden, ADD Genel Merkezi'nin 27 Mayıs'ta 1960 darbesini öven sosyal mecra mesajı hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, twitter mesajının büyük bir talihsizlik olduğu belirtilirken ADD Samsun Şubesi, Genel Merkezi istifaya çağırdı.

ADD Samsun Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Bu ülkede Atatürkçüler, ne olursa olsun, tüm darbelerden en fazla zararı görenler arasında yer almıştır. Derneğimizin kurucuları ve önemli şahsiyetleri Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı darbelerin ceberut zihniyeti ile aynı mantık içinde bizlerce faili belli, resmi kurumlarca faili meçhul olan şehitlerimizdir. Bununla birlikte her askeri darbesi ile demokrasimize balta vurulmasıyla birçok üyemiz hak etmediği zulme uğramıştır. Bu ülkenin Atatürkçüleri ve ADD üyeleri, demokrasiyi kimi zaman ineceğimiz, istediğiniz zaman bineceğimiz bir vagon olarak görmemekte ve bu düşünceyi sahiplenenlere karşı yıllardır amansız bir vermektedir. Hal böyleyken ADD Genel Merkezi tarafından oluşturulan bu durum, tüm Atatürkçüleri ve ADD üyelerini kurumsal olarak temsil ediyor görünse de fikir bazında temsil etmiyor. Daha sonraki açıklamalarda kontrol dışı olan bu mesaj sebebiyle iç disiplin işleminin başlatması, kabahatin başka birine ihale edilmesi olarak değerlendirmemize sebep oldu. Bu durum, Samsun ADD Şubesi Yönetim Kurulu ve ADD üyeleri tarafından kabul edilemez. Söz konusu üzücü durum ve sonrasında gelişenler ADD Genel Başkanının ve Genel Yönetim Kurulunun güvenilirliğini zedeledi. Bizlerin beklentisi ve isteği, bu hatanın sorumluluğunu üstlenerek gereğinin yapılması ve istifa edilmesi” sözcükleri yer aldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     2018-06-08 ADD Mustafa Kemal Atatürkün düşüncelerini ve hayatını gençlere çeşitli etkinliklerle anlatmalıdır. Atatürkü CHP siyasetine alet etmemelidir. Atatürk, Türkiye'ye mal olmuş bir şahsiyetler. Bunun dışındaki hareketler ancak Atatürk düşmanlığını teşvik eder.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X