İNCE'YE TUZAK KURDULAR CHP GÜL’ENİN BELGELERİNİ FETÖ AVUKATI İLE BİRLİKTE İNCELEDİ

İNCE'YE TUZAK KURDULAR  CHP GÜL’ENİN BELGELERİNİ FETÖ AVUKATI  İLE BİRLİKTE İNCELEDİ
İNCE'YE TUZAK KURDULAR  CHP GÜL’ENİN BELGELERİNİ FETÖ AVUKATI  İLE BİRLİKTE İNCELEDİ Abdullah

 

  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, ‘FETÖ elebaşı ABD’den usulünce istenmedi’ kampanyasının nedeni ortaya çıktı. Adalet Bakanlığına iade dosyalarını incelemeye giden CHP heyetinde FETÖ avukatı Erol Aras da yer aldı.

  Türkiye’nin Afrin operasyonuna ABD’nin engelleme çabalarına CHP de içeride engel olmak için türlü girişimlerde bulunmuştu. ABD’nin, FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi konusunda Türkiye’nin sunduğu belge ve deliller konusunda köşeye sıkıştığı bir dönemde can simidi yine CHP’den geldi.

  CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, önce “ABD’den usulünce istenmedi” iddiasını ortaya attı. Ardından Adalet Bakanlığı’ndaki belgeleri incelemek için görevlendirilen heyete FETÖ medyasının duayenleri arasında gösterilen Avukat Erol Aras’ı görevlendirdi. FETÖ ile geçmişte haşir neşir olmuş Aras’ın da heyette yer alması, “CHP’nin amacı iade dosyasını FETÖ’ye inceletmek mi” sorusunu gündeme getirdi.

 

ARAS KİMİN AVUKATI

CHP Ankara milletvekilleri Murat Emir, Ali Haydar Hakverdi ile avukatlar Erol Aras ve Efe Dikbıyık’tan oluşan heyet, Adalet Bakanlığı ek hizmet binasına gelerek incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Murat Emir, hukukçu milletvekilleri ve Ankara Barosundan iki hukukçu ile Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenip istenmediğini araştırmak üzere Bakanlığa geldiklerini belirtti. Ancak heyetteki isimler soru işaretlerine yol açtı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X