istanbul escort

Yerli otomobilde 5 model olacak işte ayrıntılar

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil yapımına ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. 3.2 milyar avroluk yatırım yapılacağını belirten Özlü, 'Araç, başından beri düşündüğümüz elektrikli araç olacak.' dedi.

Yerli otomobilde 5 model olacak işte ayrıntılar
Yerli otomobilde 5 model olacak işte ayrıntılar

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, merakla beklene yerli otomobille ilgili önemli ayrıntılar açıkladı. Yerli otomobilde CEO'nun belirlenmesinin ardından gözler yerli otomobile ilişkin ayrıntılara gelmişti. Beklenen açıklamalar Bakan Özlü'den geldi.

       DOLAYLI 20 BİN İSTİHDAM: 

    Uzun vadede yaklaşık 50 milyar avroluk gayri safi milli hasılaya katkı sağlayacak bir proje. Bu projede doğrudan 4 bin, dolaylı olarak 20 bin istihdam sağlayacağız."

       5 MODEL OLACAK: 

    Projenin temel parametreleri ortaya çıktı. 3,2 milyar avroluk bir yatırım yapacağız. 200 bin araç üretim kapasitesine ulaşacak bir tesis olacak. 5 model araç olacak. Araç, başından beri düşündüğümüz elektrikli araç olacak.

       B VE C SEGMENTİNDE BİR ARAÇ DÜŞÜNÜLÜYOR: 

    Orta, üst sınıfa hitap edeceğiz. Ne çok lüks ne çok alt gruba hitap edecek. Daha çok B ve C segmentinde bir araç düşünüyoruz. Emsallerinden daha ucuz olacak. Emsallerinden en az yüzde 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz. Emsallerinden daha kaliteli bir araç yapmayı hedefliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X