Rusya'nın En Güzelleri Bakın Samsun'da Ne Yapıyor?

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi'nin özel davetlisi olarak kente gelen ünlü Rus kadın bloggerler, kaldıkları otellerde ve gezdikleri mekanlarda çekindikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak kentin tanıtımını yapıyor. Peki Samsun’daki bu değişimin sebebi ne?

Rusya'nın En Güzelleri Bakın  Samsun'da Ne Yapıyor?
Rusya'nın En Güzelleri Bakın  Samsun'da Ne Yapıyor? Abdullah

 

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

Türkiye, geçtiğimiz yıllara nazaran bu yaz turist sayısından oldukça memnun. Havalimanlarında uçakların biri inip diğeri kalkarken ülkemize gelen turistler, aynı zamanda döviz bırakıp geri dönüyor. Özellikle Bodrum, Antalya ve Alanya gibi yazlık beldelere hücum eden turistler, gündüzleri plajlarda denizler güneşin tadını çıkarırken geceleri ise kulüplerde çılgınlar gibi dans edip eğleniyorlar.

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN PAYLAŞTILAR:

Samsun Valiliği ise, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun-Krasnodar uçak seferlerinin başlamasının ardından Rus turistleri bölgeye çekebilmek için tanıtımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Samsun'un tanıtımı için ünlü Rus kadın bloggerları kente davet etti. Güzellikleriyle de dikkat çeken bloggerlar, gittikleri mekanlarda çekindikleri fotoğrafları kendi sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı.

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

TAKİPÇİLERİNE SAMSUN'U ANLATTILAR:

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş'ın da yakından ilgilendiği projede yaklaşık 30 Rus blogger, fotoğrafları ile takipçilerine Samsun'u anlatıyor.

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

KENT MERKEZİNDE ALIŞVERİŞ TURU:

Birbirinden güzel yedi kız. Hepsinin sosyal medya hesabında en az 20 bin takipçi. Kimi tasarımcı, kimi influencer, kimi model... Bir hafta sonu kaçamağı için buluşmuşlar. Üst-baş son moda, olabildiğine ‘stylish’. Arkalarında profesyonel fotoğrafçılar, felekten bir gün çalacaklar. Önce, kent merkezinde bir alışveriş turu.

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

MONTE CARLO DEĞİL SAMSUN:

Ellerde torbalar, bolca selfie. Hemen ardından yelken kulübünün lokalinde minik bir öğle yemeği molası, oradan golf sahasında küçük bir turnuva. Sonra da ver elini beş yıldızlı, son teknolojilerle donatılmış cilt bakım merkezi. Biraz cilt bakımı, biraz dolgu. Olası estetik müdahaleler için fikir alışverişi. Malum, burada sağlık hizmeti bir muhteşem! Sonraysa kentin en havalı otelinin roof’unda bir ‘drink’ eşliğinde günbatımı manzarası. Dolce vita! Böyle bir ortamın dekorunun Monte Carlo mu olduğunu düşünüyorsunuz, yoksa Beverly Hills mi? Cevap: Samsun!

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

Bu birbirinden afeti devran yedi sosyal medya fenomeninin sebeb-i ziyareti, Samsun’un turizm merkezi olma yönünde yaptığı atılımlar. Karadeniz’in incisinin kardeş kenti, Novorossisk. Hal böyle olunca, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğine gitti. İlk hareket, Krasnodar ile direkt uçuşların başlatılması

MONACO OLURSA ŞAŞIRMAYIN:

Az değil, haftada üç uçuş var. Samsun Belediyesi, bununla eş zamanla, bölgenin en büyük sosyal medya ajansı PromoYuk ile el sıkıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, sonuçtan memnun: “Gelen blogger’lara ekstra para vermedik. Bugüne kadar bütçemiz 25 bin euro. Ama inanılmaz tanıtım yaptık. Gelen kişiler aynı zamanda burada ticari bağlantı kuruyor” Seksi modeller, yatlar, doğa harikaları, alışveriş... Samsun seneye Monaco olursa, hiç şaşırmayın.

Rusya'nın en güzelleri bakın Samsun'da ne yapıyor?

''İNSANLAR GÜLERYÜZLÜ VE YARDIMSEVER'':

Gelen blogger’lardan Anastasiya Krasnorutskaya’ya (ortada) söz verelim: “Samsun’un düzenli bir şehir oluşu, çok güzel spor tesislerine, sağlık kuruluşlarına otellere, plajlara, doğal güzelliklere ve alışveriş imkânına sahip oluşu beni etkiledi. İyi tanıtıldığı takdirde, direk uçuş imkânına sahip olması sayesinde güneyde yaşayan Rus halkı için yeni bir tatil, sağlık ve alışveriş şehri olacağından eminim. Ayrıca insanlar güler yüzlü ve yardımsever. Bunlar çok önemli kriterler. Elbette Samsun’a yeniden gitmeyi çok isterim. Ve ilk fırsatta mutlaka gideceğim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X