PKK’YA KAFA TUTAN CHP’Lİ VEKİL PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR

CHP'de son dakika gelişmesi yaşanıyor. Seçimin ardından parti genel merkezi önünde oturma eylemi yapan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un ihracı istendi. Karar Parti Meclisi'nde oy çokluğu ile alındı.

PKK’YA KAFA TUTAN CHP’Lİ VEKİL PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR
PKK’YA KAFA TUTAN CHP’Lİ VEKİL PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR Abdullah

 

CHP Parti Meclisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'u kesin ihraç talebi ile Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. 

CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde olağanüstü toplandı.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda disipline sevk işlemleri görüşüldü. Toplantı sonucunda, CHP'nin 41 yıl sonra milletvekili çıkardığı Elazığ'dan seçilen Gürsel Erol için disiplin kararı çıktı. Erol, CHP PM tarafından 24'e karşı 36 üyenin oyu ile tedbirli olarak "kesin ihraç" talebiyle YDK'ya sevk edildi.

Erol, 24 Haziran seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı yapmış, ayrıca parti genel merkezi önünde oturma eylemi başlatacağını açıklamıştı.

CHP PM üyeleri Erdal Aksünger, Eren Erdem ve Necati Yılmaz da Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapmıştı ancak bu isimler için bir disiplin süreci işletilm

CHP Tüzüğü'nde kesin çıkarma gerektiren parti suçlarında, "Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak" maddesi bulunuyor.

Öte yandan toplantıda bazı üyelerin, PM'nin "seçim sonuçları değerlendirmesi" yerine "disiplin" başlığıyla toplanmasını eleştirdiği öğrenildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilere yönelik açıklamada bulunmadığı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X