Survivor'ın perde arkasında neler yaşandı?

Ekranların sevilen yarışma programı Survivor, muhteşem bir finalle ekranlara veda etti. Boksör Adem Kılıçcı ve atlet Nagihan Karadere'nin finale kaldığı gecede, Adem Kılıçcı SMS oylarıyla birinci oldu.

Survivor'ın perde arkasında neler yaşandı?
Survivor'ın perde arkasında neler yaşandı? Abdullah

Milliyet gazetesinin deneyimli köşe yazarı Ali Eyüboğlu, Adem Kılıççı'nın şampiyonluğu ile tamamlanan Survivor'ın perde arkasında yaşananları açıkladı. Survivor 2018 macerası cumartesi günü sona erdi. Sezon boyunca büyük reyting yakalayan programın finaline Adem Kılıççı ve Nagihan Karadere kaldı. Yarışmayı geçen sene finalde kaybeden Adem Kılıççı, üst üste ikinci kez çıktığı finalde bu kez birinci oldu ve kupaya uzandı. Survivor'ın perde arkasında yaşananları ise Milliyet gazetesi yazarı Eli Eyüboğlu anlattı. 

"Survivor 2018"in finaline birkaç saat kala yarışmanın üç yıldır yapıldığı Nuh’un Gemisi’nde bir grupla sohbet halindeyiz. Konu, KKTC’de yatırımı ve işi olan Türklerin karşılaştıkları zorluklara geldi. Gruptaki biri, bu yıl Acun Medya ekibinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişte karşılaştığı sıkıntıları anlattı. Bunlardan biri, “Survivor 2018” finalinde çekim yapacak kameraların KKTC’ye girişinde yaşanan sıkıntı… Acun Medya ekibi, bir hayli uğraştan sonra kameraları Ercan Havalimanı Gümrüğü’nden geçirebildi. İkincisi ve daha da ilginç olansa şu: Her “Survivor” finalinde birinci açıklandığında havai fişekler patlar, konfetiler yağar şampiyonun üstüne… Havai fişekler gümrüğe takılınca finalde sadece konfeti patlatıldı. “Survivor” ekibi önceki yıllarda havai fişekleri KKTC’ye sokarken sorun yaşamazken, bu yıl öyle olmadı. Ercan Havalimanı görevlileri çeşitli gerekçelerle havai fişeklere giriş izni vermedi. Havai fişek yerine sadece konfeti patlatılan gecede KKTC Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, her yıl “Survivor”ın finalini yaparak Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına katkı sağlayan Acun Ilıcalı’ya teşekkür plaketi takdim etti.

            “SURVIVOR”IN PERDE ARKASI “

Survivor 2018” ekibinin Kuzey Kıbrıs’taki ilk gününde Dominik’ten gelen acı haber herkesi üzüntüye boğdu. “Gönüllüler”in VTR’lerinden sorumlu Alper Baycın’ın Dominik’te gaspçılar tarafından öldürülmesi yarışmanın seyrini değiştirdi. Cuma akşamki final cumartesine kaydırılınca Nuh’un Gemisi, cumartesi akşamı gerçekleşecek Volkan Konak konserini iptal etti. “Survivor”ın finalinde ilk sürpriz fenomen yarışmacısı Turabi Çamkıran’ın elenmesi oldu. Hakan Hatipoğlu için Dominik’te sarf ettiği “Beş para etmez” sözünü Kıbrıs’ta tekrarlayan Turabi’ye Acun Ilıcalı, sert tepki gösterdi. Turabi, Twitter’de TT oldu, ama elenmekten kurtulamadı. “Survivor 2018”in şampiyonu, yarışmanın favorisi Adem Kılıççı oldu. Tüm stratejisini de şampiyonluk üstüne kuran Kılıççı’nın, Dominik’te, “Yarışmada daire kazananlardan biri olsaydım şampiyonluğum tehlikeye girerdi” dediğini öğrendim. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X