KAN DONDURAN DETAYI VALİ AÇIKLADI LEYLA AÇLIKTAN ÖLMÜŞ VE...

AĞRI'da 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir'in ilk otopsi sonucu açıklandı. Küçük kızın sırtında darp izleri olduğu söylenmişti. Ağrı valisi son dakika açıklamada küçük kızın kaçırılmış olabileceğini duyurdu. Bir kadın gözaltında...

KAN DONDURAN DETAYI VALİ AÇIKLADI LEYLA AÇLIKTAN ÖLMÜŞ VE...
KAN DONDURAN DETAYI VALİ AÇIKLADI LEYLA AÇLIKTAN ÖLMÜŞ VE... Abdullah

 

AĞRI'da 18 gündür kayıp olan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili son dakika gelişmeler var. Küçük Leyla'yı ailesi bekletmeden bu sabah erken saatte toprağa verirken geride yanıtlanması beklenen bir çok soru kaldı. Leyla'nın cesedinin bulunduğu yer de bunlardan biri. Küçük kızın sırtındaki yara izleri akıllara kötü ihtimalleri getirirken tecavüz kurbanı olup olmadığına dair son dakika açıklama az önce Ağrı valisinden geldi. Leyla'nın kaybolmasıyla ilgili bir kadının gözaltında olduğu öğrenildi.

 

Leyla tecavüz kurbanı mı Ağrı Valisi ilk otopsi sonucunu açıkladı

SON DAKİKA AÇIKLAMA :

Leyla Aydemir'in otopsisinin ilk sonuçları açıklandı. Ağrı Valisi Süleyman Elban, küçük Leyla'da darp ve tecavüz bulgusuna rastlanmadığını söyledi. Leyla'nın ölüm sebebiyle ilgili kahreden bilgiyi de paylaştı

 

LEYLA AÇLIKTAN ÖLMÜŞ :

Vali Elban şunları anlattı: "Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış... Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması..."

"İSTİSMAR VE TECAVÜZ YOK" : 

Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil. Vücudundaki izler güneş yanığı. Çocukla ilgii herhangi bir istismar, tecavüz emaresi de yok."

Vali sözlerini, "Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı ve aile gelenekler gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Sabah saat 05.00 itibarıyla teslim edildi ve aile ile köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. İnşallah son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum." diye sürdürdü.

KAÇIRDILAR KORKUP YANINA GİDEMEDİLER... 

Zanlıların kaçırdıktan sonra minik Leyla'yı sakladıkları yere güvenlik ve yakalanma korkusu nedeniyle gidemedikleri ihtimali üzerinde duruluyor.

Günlerce yemek ve süt verilmeyen küçük kızın açlıktan hayatını kaybettiği belirlendi. Küçük Leyla'nın öldüğünü fark eden kişi ya da kişiler, sakladıkları yerden cansız bedeni alıp, dere yatağına attığı üzerinde duruluyor. Anne Şükran Aydemir, kızının sütten başka bir şey yiyip içmediğini, kaçıranların süt vermesini istemişti.

Leyla tecavüz kurbanı mı Ağrı Valisi ilk otopsi sonucunu açıkladı

KALÇA KISMINDA GÜNEŞ YANIĞI VAR...

Yüz üstü su içerisine atılan Leyla Aydemir'in kalça kısmında güneş yanığı oluştuğu tespit edildi. Tecavüz bulgusu çıkmayan Leyla Aydemir'in vücudundan alınan örnekler incelemeye alındı.

Vali Elban bir soru üzerine de, "Bazı ipuçları ve gözaltı var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Jandarma ve emniyet güçleri yoğun şeliklde çalışıyor. Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı" şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X