SAMSUN CHP ESKİ İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ’ÜN BASIN TOPLANTISI NEDEN ENGELLENMEK İSTENİYOR

Kurultay süreci ile ilgili olarak, bugün il başkanlığında basın açıklaması yapacağını duyuran eski İl Başkanı Tufan Akcagöz'e il yönetimince izin verilmedi. Buna rağmen Akcagöz, açıklamayı aynı yerde yapacağını duyurdu.

SAMSUN CHP ESKİ İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ’ÜN BASIN TOPLANTISI NEDEN ENGELLENMEK İSTENİYOR
SAMSUN CHP ESKİ İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ’ÜN BASIN TOPLANTISI NEDEN ENGELLENMEK İSTENİYOR Abdullah

 

"SİYASET CESARETLE YAPILIR" Samsun'da ise CHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığı için CHP Samsun İl Başkanlığı görevinden istifa eden Tufan Akcagöz, sosyal medya adresinden bugün saat 13.30'da Kurultay süreciyle ilgili basın açıklaması yapacağını duyurdu.

'Korku ile bir yere varılmaz, güneş balçıkla sıvanmaz, siyaset cesaretle yapılır' diye yazı paylaşan Akcagöz, "Tüm devrimci demokrat dostlarımı il binamızda düzenleyeceğim basın açıklamasına bekliyorum" dedi.

PARTİ İÇERİSİNDE KRİZ ÇIKTI

Akcagöz'ün açıklamasının ardından bazı parti üyeleri kendilerine "Yapılacağı duyurulan basın açıklaması için İl Başkanlığımızca izin verilmemiştir. Bilgilerinize. CHP İl Başkanlığı" şeklinde mesaj atıldığı belirtti. Parti içerisinde adeta krize neden olan mesajla ilgili olarak Akcagöz ise "O kapıyı bize yasaklayabilecek hiç kimseyi tanımıyorum. Ben yarın orada olacağım, beklerim" diyerek tepkisini gösterdi.

İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Samsunhaber.com'a konuşan CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, "Bu basın açıklamasının mahiyetinin ne olduğunu bilmiyorum. Ancak Tufan bey,  izin almak yerine emri vaki yapmak gibi bir yola gitti. Bizde bunun uygun olmayacağını söyledik. Bu konuda üyelerimizi uyarmak istedik. Böyle bir şeyin İl Başkanlığında yapılmasının partimize uygun olmayacağını belirttik" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X