KABİNEDE İSMİ GEÇEN SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ KİMLER

Yeni kurulacak kabinede yer alacak isimlerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Samsun'dan bazı isimlerinde ismi kulislerde konuşuluyor.

KABİNEDE İSMİ GEÇEN SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ KİMLER
KABİNEDE İSMİ GEÇEN SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ KİMLER

 

Pazartesi günü yeni kabinenin açıklanması bekleniyor. 16 bakan ve 3 cumhurbaşkanı yardımcısından oluşacak yeni kabinede kimlerin yer alacağı merak konusu oldu. AK Parti kulislerinde bir çok isim konuşulurken özellikle bazı isimler ön plana çıkıyor. AK Parti'nin milletvekili çoğunluğunu mecliste yakalayamaması nedeniyle kabinenin çoğunluğunun meclis dışından olması bekleniyor. 

Başkanlık sisteminde Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Bakanlar Kurulunda adı geçen bazı isimler şu şekilde;

Berat Albayrak,  Süleyman Soylu, Mevlüt Çavuşoğlu, Jülide Sarıeroğlu, İbrahim Kalın, Yusuf Tekin, Vasip Şahin, Abdülhamit Gül, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Naci Ağbal, Bekir Bozdağ, Mustafa Çalışkan, Selahattin Menteş, İsmail Demir, Daron Acemoğlu, Murat Kurun, Temel Kotil, Nail Opak, Mehmet Büyükekşi, Çağlayan Çetin

KABİNEDE SAMSUN OLACAK MI?

Kabinede ise Samsunlu isimlerin yer alıp almayacağı merak konusu oldu. Yine bir iddiaya göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Samsun Milletvekili olan Yusuf Ziya Yılmaz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın kabinede yer alacak. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın yeni kurulacak kabinede yer almayacağı yeni Sağlık Bakanı olarak Uşak eski vekili Alim Tunç'un isminin geçtiği öne sürüldü. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X