Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum Abartacak bir şey yok

67 yıllık CHP'li, partinin eski genel başkanlarından Altan Öymen'in "Strateji ustası" olarak tanımladığı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Bir parti genel başkanı yemin ediyormuş. Neden gideyim? Abartacak bir şey yok” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum Abartacak bir şey yok
Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum Abartacak bir şey yok

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlubaşkanlığında dün toplandı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen MYK toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yemin etmesi ile başlayan yeni sistemde izlenecek yol haritası değerlendirildi.

“ABARTACAK BİR ŞEY YOK”

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Meclis’teki yemin töreni ile Beştepe’deki programa katılmama gerekçesini, “Bir parti genel başkanı yemin ediyormuş. Neden gideyim? Abartacak bir şey yok” şeklinde açıkladı.

“MECLİS'İ AKTİF ŞEKİLDE ÇALIŞTIRMAMIZ LAZIM”

Toplantıda yeni sistemde nasıl bir muhalefet ortaya konulacağı üzerinde de duruldu.

Kılıçdaroğlu, “Bu dönemde Meclis’i aktif şekilde çalıştırmamız gerekiyor. CHP grubu ciddi ve bilgiye dayalı bir muhalefet gösterecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde demokrasi mücadelesinin daha da yükseltileceğini belirterek, Meclis’te ve diğer tüm platformlarda ‘geniş demokrasi ittifakı’ yönünde adımlar atılması gerektiğini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X