DENİZ BAYKAL SESSİZLİĞİNİ BOZDU KURULTAY HAKKINDA NE DEDİ

CHP'de olağanüstü kurultay için geri sayım başladı. Muhalifler imza toplamaya devam ederken eski genel başkan Deniz Baykal'ın ne diyeceği merak konusuydu. İmza toplamayı doğru bulmadığı iddiası ortaya atılan Baykal sessizliğini bozdu.

DENİZ BAYKAL SESSİZLİĞİNİ BOZDU KURULTAY HAKKINDA  NE DEDİ
DENİZ BAYKAL SESSİZLİĞİNİ BOZDU KURULTAY HAKKINDA  NE DEDİ Abdullah

 

24 Haziran seçimleri sonrası CHP'de kılıçlar çekildi. Yenilginin baş sorumlusu olarak görülen Kılıçdaroğlu direniyor, muhalifler olağanüstü kurultay için bastırıyor. CHP'de herkes safını belli ederken gözler esk genel başkan Deniz Baykal'a çevrildi.

Baykal'ın toplanan imzalar için "partiyi geriye götürür." dediği iddia edilmişti. Peki bu bu doğru mu? Merak edilen sorunun yanıtını Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü köşesinde verdi.  Çıkan haberler üzerine Baykal'a yakın isimlerden Mehmet Sevigen'i arayan yazar, CHP liderinin konuya ilişkin görüşünü paylaylaştı.

"(...)Herkes pozisyonunu belirlemiş durumda. Geriye bir tek isim kalıyor; eski genel başkan Deniz Baykal. Baykal, hastanede iyileşmeye çalışıyor ama partide olup bitenleri de yakından izliyor. İmza toplamayı doğru bulmadığına ilişkin haberler çıkınca Mehmet Sevigen'i aradım.
Hastanede Baykal'la görüşen Sevigen, Baykal'ın şu sözlerini aktardı: "Partinin gerçek sahipleri delegelerdir. Delegelerin iradesine gem vurmamak gerekiyor. Delege ne derse o olur. Buna da saygı duymak lazım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X