DOLAR YÜKSELDİ DİYE SAMSUN SİMİDİNE ZAM YAPAN FIRINI ZABITALAR BASTI

Samsun'un İlkadım ilçesinde doların arttığı gerekçesi ile simide yüzde 25 zam yapan bir fırını basan İlkadım Belediyesi Zabıtaları fırsatçılık yapan işletme ile ilgili yasal işlem başlattı.

DOLAR YÜKSELDİ DİYE SAMSUN SİMİDİNE ZAM YAPAN FIRINI ZABITALAR BASTI
DOLAR YÜKSELDİ DİYE SAMSUN SİMİDİNE ZAM YAPAN FIRINI ZABITALAR BASTI

 

Dövizdeki artışı fırsat bilen bazı gıda işletmeleri ürünlerine zam yaptı. İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri aldıkları bir ihbar üzerine Kalkancı Mahallesi’nde bulunan fırına, oda kararına aykırı olarak 80 gram simidi 1 TL yerine 1.25 TL'den sattığı tespit edildi. Zabıta ekipleri yüzde 25 zam yapan işletme hakkında yasal işlem uyguladı.


İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, "Dövizde algıya dönük kurgusal kur yükselişinden dolayı bu hareketliliği keyfi bir şekilde yapılan zamla fırsatçılığa dönüştürenlere göz açtırmayacağız. Vatandaşımızın ihbarını değerlendirerek zamlı simit satışı yapan fırında yaptığımız denetimlerde gramaj ve ruhsat kontrolleri yaptık. Ruhsata aykırı bir şekilde simit satışı yapan işletmedeki simitleri topladık. Topladığımız simitleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim ettik. Oda kararına ve ruhsata aykırı satış yapan işletme hakkında yasal işlemleri başlattık” dedi.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X