SAMSUN’DA DOLARI BAHANE EDİP ZAM YAPANLARA CEZA YAĞACAK

Samsun'da simidin 1.5 Türk Lirası olmasının ardından Samsun Valisi Osman Kaymak açıklamalarda bulundu. Vali Kaymak, "İlimiz genelinde dolar üzerinden ve doları bahane ederek fiyatlara zam yapanlara karşı denetimler yapılacak" ifadelerini kullandı.

   SAMSUN’DA DOLARI BAHANE EDİP ZAM YAPANLARA CEZA YAĞACAK
   SAMSUN’DA DOLARI BAHANE EDİP ZAM YAPANLARA CEZA YAĞACAK Abdullah

 

Samsun Valisi Osman Kaymak'a Ticaret İl Müdür Vekili Cemil Kocaoğlu makamında ziyaret etti. Kocaoğlu, Vali Kaymak'a piyasada doları bahane ederek zam yapanlar hakkında denetim yapılacağını söyledi. Vali Kaymak konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

“Bilindiği üzere ‘Ticari reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına dair Yönetmelik’ 31 Ağustos 2018 tarihli ve 30521 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu değişiklik ile anılan Yönetmelik’in bahsi geçen EK-A bölümüne, ‘19) Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında artış yapmak’ şeklinde bir bent eklenmiştir.

Son dönemde finansal piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat gören bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yapıldığı duyumları üzerine Bakanlığımızca, yukarıda anılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetimler başlatılmıştır. İlimiz genelinde dolar üzerinden ve doları bahane ederek fiyatına zam yapanlara karşı bu denetimler yapılacaktır” sözcüklerini kullandı..

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
EMEKLİ     2018-09-10 ASIL ZAMLAR BU AYDAN SONRA GELECEK .ÇÜNKİ HEP BÖYLE OLUR. KISA HER ŞEYE YILBAŞINA KADAR YÜZDE 100 ZAM OLUR.. GİRDİ MALİYETLERİ ÜLKEMİZDE DOLARA ENDEKSLİ OLAN MALLARDA ZAM OLUR.. BU SIKINTIYA KÜÇÜK ESNAF DAYANAMAZ. ALTI AY BU SIKINTI ÇEKİLİR..PİYASA BİTER.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X