SAMSUN’DA İMZA KAMPANYASI FAYTONLAR KALDIRILSIN !

Samsun'da sahil yolunda hizmet veren faytonların eziyet gördüğünü iddia eden vatandaşlar sosyal medyada imza kampanyası başlattı. Faytonların kaldırılmasını isteyen Samsunluların etkinliği kısa sürede binlerce imza topladı

   SAMSUN’DA İMZA KAMPANYASI FAYTONLAR KALDIRILSIN !
   SAMSUN’DA İMZA KAMPANYASI FAYTONLAR KALDIRILSIN ! Abdullah

 

Türkiye'de son günlerde tartışılan fayton tartışmaları Samsun'a da sıçradı. Özellikle İstanbul Büyükada'da hayvanların perişan hallerde taşımacılık yapmasıyla tepkilerin çığ gibi büyüdüğü faytonculukta, Samsun'dan da tepkiler büyümeye başladı. 

SAMSUN'DA DA AT BAYGINLIK GEÇİRDİ

Samsun sahilinde geçtiğimiz günlerde çekilen görüntülerde bir faytonda bulunan atın yorgunluktan bayılarak yere yığılması ulusal televizyonların ana haber bültenlerinde yer aldı. Görüntüleri izleyen vatandaşlar Samsun sahilinde taşımacılık yapan faytonların kaldırılması için imza kampanyasına başladı

BİNLERCE İMZA TOPLANDI

Samsun'da her gün sabahın erken saatlerinde sahil yolunda hazırlanan atlar gün boyu akşama kadar sıcağın altında nostaljik tur için vatandaşların hizmetine sunuluyor. Asfalt yolda atların çektiği faytonlar için tepkiler oluşmaya başladı. Son olarak sahil yolunda bir atın yorgunluktan yere yığılması Samsunluları harekete geçirdi. Vatandaşlar internette başlattığı kampanyada imza toplamaya başladı. Kampanyada bir anda imzalar binlere ulaştı. İmza sayısının 6 bin 500'leri aştığı görülürken tepkiler sürmeye devam ediyor.

ELEKTRİKLİ FAYTONLAR GETİRİLEBİLİR

Özellikle Büyükada da faytonlarla sağlanan ulaşımda koşturulan atların çalıştırılmaya daha fazla dayanamayıp can verdiği görüntüler sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adalar’daki atları faytonların boyunduruğundan kurtarıp özgürlüklerine kavuşturmak için bir çalışma yürütüyoruz” demişti. Erdoğan'ın bu sözleri sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalarda elektrikli faytonların hizmet vereceğini duyurmuştu. Son olarakta Samsun'un hemen yanıbaşındaki illerden Ordu'da elektrikli faytonlar hizmet vermeye başlarken, Samsun'da da "Neden olmasın" sorusunu akıllara getirdi. Vatandaşlar da elektrikli fayton örneklerinden hareketle Samsun'daki faytonların kaldırılmasını atların özgürlüklerine kavuşturulmasını istiyor.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X