DEVLETTEN SULAMA TEŞVİĞİ ALIP UYUŞTURUCU TARLASI YAPTILAR

Diyarbakır'ın Lice ve Hazro ilçelerinde, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarda 5 ton 65 kilogram esrar ve 786 bin kök kenevir ele geçirildi

   DEVLETTEN SULAMA TEŞVİĞİ ALIP UYUŞTURUCU TARLASI YAPTILAR
   DEVLETTEN SULAMA TEŞVİĞİ ALIP UYUŞTURUCU TARLASI YAPTILAR Abdullah

 

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ve Hazro'nun kırsal ve ormanlık alanlarında, terör örgütü PKK'nın finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek ve imal edilen uyuşturucu ile uyuşturucu imalatında kullandıkları araç ve gereçleri ele geçirmek amacıyla, 22 Eylül'de başlayan "Bayrak-21 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Eser" operasyonunun devam ettiği bildirildi.

PKK'ya uyuşturucu darbesi

Operasyonda 786 bin kök kenevirin tespit edilerek yerinde imha edildiği, 3 ton 5 kilogram kubar esrar ile 2 ton 60 kilogram toz esrar bulunduğu kaydedilen açıklamada, kenevir ekimi ile uyuşturucu madde imalinde kullanılan çok sayıda muhtelif suç eşyasının ele geçirildiği belirtildi.

PKK'ya uyuşturucu darbesi

Açıklamada, "Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda operasyonla ilgili adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, bölücü terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalar artan bir azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X