YERLİ ÜRETİM ÜRÜNLERE KONULACAK LOGO BELLİ OLDU İŞTE YERLİ ÜRETİM LOGOSU

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Etiketlerde yeni dönem başladığını söyleyen Bakan Pekcan, yerli üretim logosunu tanıttı.

YERLİ ÜRETİM ÜRÜNLERE KONULACAK LOGO BELLİ OLDU İŞTE YERLİ ÜRETİM  LOGOSU
YERLİ ÜRETİM ÜRÜNLERE KONULACAK LOGO BELLİ OLDU İŞTE YERLİ ÜRETİM  LOGOSU

 

Ticaret Bakanlığı yerli malını ayırt edici etiket için ilk adımı attı. Fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikle üretim yeri Türkiye olan mallar için bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretin kullanılması öngörüldü. Bunun üzerine bugün yapılan toplantıda yerli üretim logosu tanıtıldı.

Pekcan'ın konuşmasında öne çıkanlar şu şekilde;

''TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN YABANCI ÜRÜNLERDE YERLİDİR''

''Kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı olacaktır. Burada bir noktanın altını çiziyorum. Bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların Türkiye'de üretilen ürünleri de yerlidir. Onların da bizim Türkiye'deki alın terimizin payı vardır. Onlar da aynı yerli logoyu kullanacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz.''

DÜNYA PAZARINDAKİ TÜRK ÜRÜNLERİ

Pekcan, ''Dünya pazarında gerçekten rüzgar gibi esen Türk ürünleriyle insanımızın tüketicimizin gurur duymasını istiyoruz. Kalitesiyle onurlanmasını istiyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip, tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü biz yerliyiz, yerli üretim bizim zenginliğimiz, gücümüz. Çocuklarımızın mutlu geleceği.'' diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X