ARADIĞINIZ YEDAŞ'A ULAŞILAMIYOR LÜTFEN ELEKTİRİK GELDİĞİNDE ARAYIN

Samsun'da elektrik kesintilerini ihbar etmek ve çeşitli şikayetlerini YEDAŞ'a iletmek isteyen vatandaşlar, şirketin müşteri hizmetleri numarasını aradıklarında uzun süre beklemek zorunda kalıyor. İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin, sokak aydınlatmalarında sıkıntı yaşandığını söyledi.

ARADIĞINIZ YEDAŞ'A ULAŞILAMIYOR LÜTFEN ELEKTİRİK  GELDİĞİNDE ARAYIN
ARADIĞINIZ YEDAŞ'A ULAŞILAMIYOR LÜTFEN ELEKTİRİK  GELDİĞİNDE ARAYIN Abdullah

 

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop illerinde elektrik dağıtımı yapan Çalık Holding'e  bağlı YEDAŞ'ın elektrik kesintileri vesokak aydınlatmalarındaki sorunları çözememesi, vatandaşları çileden çıkardı. Muhtarları bile isyan ettiren  sorunları çözmesi için YEDAŞ'ı arayan vatandaşlar ise, sorunlarını iletecek birisini bulmakta bile adeta zorlanıyor. Şirketi iletişim numarasından arayan vatandaşlar, sorunlarını anlatacak bir kişiyi bulamıyor. Özellikle sokak aydınlatmalarında yaşanan sıkıntılar İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Şahin'i çileden çıkardı. 

Aynı zamanda Pazar Mahallesi Muhtarı olan İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Şahin, "Muhtarlarımız, mahallelerindeki elektrikle ilgili sorunları bize sık sık iletiyorlar. İlkadım ilçemizdeki 61 mahellemizin neredeyse tamamında aydınlatma ile ilgili sıkıntılarımız var. Sıkıntılarımızı YEDAŞ'a iletiyoruz, fakat gereken cevabı alamıyoruz. Gasp, taciz, uyuşturucu vb. suç unsurları genellikle karanlıkta oluşur. Bunun bilinciyle mahallelerimizdeki aydınlatma sorununa acil çözüm bulunmasını istiyoruz ancak sorunlar çözülmüyor. YEDAŞ'a eksiksiz olarak ödemelerimizi yapıyoruz ve her vatandaş gibi ödediğimizin karşılığını almak istiyoruz "dedi. 

TELEFONLARA BAKAN YOK!!!

Vatandaşlar, YEDAŞ'a sorunlarını anlatmak için kendi numarasından aramaya çalışıyor ancak bir türlü sorunlarını anlatacak bir kişi bulamıyor. Hattı arayan vatandaşlardan bazıları 6 dakika hatta bekletildikten sonra, aramaları reddediliyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X