SAMSUN ANADOLU LİSESİNDEN BÜYÜK VEFA

İlkadım İlçesi Fevzi Çakmak mahallesi'ndeki Samsun Anadolu Lisesi(SAL) öğrencileri büyük bir vefa örneği göstererek, Samsunlu şehitlerin isimlerinin sınıflara verilmesini sağladı

 SAMSUN ANADOLU LİSESİNDEN BÜYÜK VEFA
 SAMSUN ANADOLU LİSESİNDEN BÜYÜK VEFA Abdullah

 

2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla 11/F öğrencileri Berat Gök ve Berak Üslü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, Samsun Anadolu Lisesi'nde bulunan tüm sınıflara, konferans salonuna ve kütüphaneye Samsunlu şehitlerin isimleri verildi. Samsun Anadolu Lisesi'nde isimleri sınıflara verilen şehitlerin isimleri şu şekilde: 

"Uzman Onbaşı Adem Güven, Piyade Er Umut Bulut, Polis Özel Harekat Ersan Gürpınar, Polis Burak Zor, Jandarma Komando Er Mustafa Akar, Ast. Sb. Kdm. Üstçavuş İlhan Namlı, Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram, Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur, Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan, Uzman Çavuş Burak Akalın, Uzman Çavuş Nejat Yaman, Jandarma Uzman Çavuş Bayram Aksu, Uzman Çavuş Mete Yahşi, Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz, Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin, Piyade Uzman Çavuş Hasan Kavuz, Piyade Uzman Çavuş Şuaip Şilepe, Piyade Onbaşı Fikret Özer, Piyade Onbaşı Sedat Mekan, Piyade Er Erhan Karaca, İstihkam Er Selman Özay, Hava Pilot Üst Teymen  Yasin Boy, Polis Özel Harekat Mesut Yılmaz, Polis Mustafa Öztürk.

   OKUL MÜDÜRÜ AYGÜN: ÇOK DUYGULANDIM

Samsun Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ender Aygün, projenin öğrenciler tarafından çıkan bir fikir olduğunu ve gurur duyduğunu ifade ederek, "İlk duyduğumda çok sevindim ve duygulandım. Gençlerimizin milli ve manevi duyguları besliyor olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Proje aşamasında neler yapacağımızı konuştuk daha sonrasında da her bir sınıfa Samsun doğumlu şehitlerimizin isimlerini vermeye karar verdik.  Asıl amacımız şehit ailelerini ve şehit yakınlarına manevi anlamda onure etmekti. Öncelikli amacımı ve projelerimizi gerçekleştirme adına izlediğimiz yol bu yöndedir.  Askeri yetkililer ve derneklerle irtibat halinde olarak şehitlerimiz ailelerini ve yakınlarını da ziyaret etmek istiyoruz.  Projemiz böylece daha da anlam kılacak. Projenin ne getirip ne götürdüğünden ziyade öğrenciler tarafından ortaya çıkması kaydadeğer bir durumdur" dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X