EKMEĞE YÜZDE 25 ZAM

Ticaret Bakanlığı, Ankara'da ekmeğe yapılması planlanan yüzde 25'lik zammın durdurulduğunu açıkladı.

EKMEĞE YÜZDE 25 ZAM
EKMEĞE YÜZDE 25 ZAM

 

Ankara'da ekmek fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere yüzde 25 oranında zam yapıldı. İl genelinde 1 TL olan 200 gram ekmek bu zamla birlikte 1.25 TL'ye yükseldi. Bu zammın ardından gözler Samsun'da ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağına çevrildi.

  SAMSUN'DA EKMEĞE ZAM YAPILACAK MI?

Samsun'da ekmek fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı konusunda somut bir gelişme yok. Bakanlık onay vermeden herhangi bir zam talebinde bulunamıyoruz. Samsun'da ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı bir kaç gün içerisinde netlik kazanacak.

" ELEKTRİK VE DOĞALGAZA ZAM BOTAŞ ve EPDK, bu sabah saatlerinde yaptıkları açıklamada elektrik ve doğalgaza zap yapıldığını belirtmişlerdi. Fırıncıların üretim aşamasında temel ihtiyaçları arasında yer alan elektrik ve doğalgaza yapılan zam sonrasında gözler ekmek fiyatlarına da zam yapılıp yapılmayacağına çevrilmiş durumda. Doğalgaza bugünden geçerli olmak üzere konutta yüzde 9, sanayide ise yüzde 18.5 oranında zam, elektriğe ise bugünden geçerli olmak üzere konutta yüzde 8, sanayi ve ticarethanelerde ise yüzde 18 oranında zam yapıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X