istanbul escort

SAMSUN’DAKİ İLAÇ FABRİKASI YÜZLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

Samsun'un önemli fabrikaları arasında yer alan İmaretçioğlu yüzlerce çalışanını işten çıkardı. Konkordato ilan eden şirket işten çıkarttığı çalışanların maaş, tazminat, mesai ücretleri ve yol paralarını vermedi. Şirketin eski çalışanı Samsunhaber.com'a önemli açıklamalarda bulundu.

SAMSUN’DAKİ İLAÇ FABRİKASI YÜZLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI
SAMSUN’DAKİ İLAÇ FABRİKASI YÜZLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

 

    Samsun'da faaliyet gösteren İmaretçioğlu ilaç fabrikası, geçtiğimiz günlerde içerisinde bulunduğu olumsuz ekonomik tabloyu gerekçe göstererek konkordato ilan etti. 

İŞTEN ÇIKARMALAR DEVAM EDECEK

500'e yakın çalışanı olan fabrikada yaşanan ekonomik olumsuzluklar sonrasında yaklaşık 250'den fazla çalışan işten çıkarıldı. İşten çıkarılan çalışanların içerideki maaşları, tazminatları, mesai ücretleri ve yol paraları verilmedi. Şirket konkordato ilan etti, Eylül ayı içerisinde bitmesi gereken süre 2 ay daha uzatıldı. Arabulucu ile anlaşmamız vardı, ödemeler taksitli olarak yapılacaktı fakat herhangi bir ödeme alamadık. Şirket konkordato sürecinde olduğu için icra takibi başlatsak bile işlem yapılmıyor. Mağdur olan yüzlerce çalışan bu konuda gerekenin yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X