istanbul escort

SAMSUN’DA YIKIMA BALTA ve TÜFEKLE KARŞI KOYDULAR

Samsun'un Bafra İlçesi'nde bir evin yıkımı sırasında gergin anlar yaşandı. Yıkıma tepki gösteren vatandaşlar ile güvenlik güçleri arasında arbedenin ardından 2 kişi gözaltına alındı.

SAMSUN’DA YIKIMA BALTA ve TÜFEKLE  KARŞI KOYDULAR
SAMSUN’DA YIKIMA BALTA ve TÜFEKLE  KARŞI KOYDULAR

 

Samsun Bafra İlçesi'ndeki Bafra Şevket Aşçı Turizm Yerleşkesi'nde bulunan evin yıkımı için bölgeye giden ekipler zor anlar yaşadı. Çevrede polis ve jandarma tarafından geniş güvenlik önlemi alınırken, yıkımı engellemeye çalışan bazı vatandaşlar, tüfek ve baltalarla evin çatısına çıktı. 

     Samsun Valiliği, Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Yerleşkesi'nde bulunan evler için yıkım kararı verdi. Yıkım kararını uygulamak amacıyla bölgeye gelen ekipler, ev sahiplerinin tepkisiyle karşılaştı. Evin sahibi Yalçın Haspulat ve yakınları, av tüfeği ve balta alarak çatıya çıktı. Bu arada polis ve jandarma ekipleri evin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

     Yargı sürecinin devam ettiğini belirterek, yetkililerden bir hafa süre isteyen Haspulat, "Bu yıkım kararı yasal değildir, evimizi yıkmaya gelenlerin hiç bir belgesi yoktur. Bu evi yıkmanız için bizi öldürmeniz gerekir. Bu çevrede gördüğünüz bütün ağaçları benim rahmetli babam dikti. Biz bu çevreyi güzelleştirdik, baktık. Bir öğrenci de çıksın bize 'bu aile rahatsızlık veriyor' desin, biz buradan kendi isteğimizle çıkarız " diye konuştu

     Zaman zaman arbedenin yaşandığı olay nedeniyle bölgeye gelen müzakereci polis memuru Güven Ay, çatıda bulunan Yılmaz Haspulat ve kardeşlerini uzun uğraşlar sonunda ikna ederek indirdi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Yılmaz Haspulat ve kardeşi Şadi Haspulat, ifadeleri alınmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Ekipler, gergin anların ardından boşaltılan evin yıkımını gerçekleştirdi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X