SAMSUN OTOGARINDA SERVİSLER KALDIRILDI

Samsun'da otobüs firmaları aldıkları kararla Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yolcu servis hizmetlerini iptal etti.

  SAMSUN OTOGARINDA  SERVİSLER KALDIRILDI
  SAMSUN OTOGARINDA  SERVİSLER KALDIRILDI Abdullah

 

    Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Samsun Şube Başkanı Zeki Çalık, "Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı sektör olarak İstanbul'da başlatılmış olan bu karardan sonra bizde TOFED Samsun olarak firmalarımızla ile bir araya geldik ve maliyetleri nasıl azaltılabileceği konusunda istişarelerde bulunup yıllardır ücretsiz olarak sürdüğümüz servis hizmetlerini görüş birliği ile kaldırdık. 18.10.2018 tarihinde  gece 00:00'dan itibaren servisler artık vatandaşlara hizmet vermeyecek. Çünkü en büyük maliyet kalemlerimizden biri servislerin mazot fiyatlarıydı. Herkes bu sektörün maliyetlerinin arttığını biliyor, dolayısıyla bu konuda birlik olup bir takım adımlar attık" dedi.

    Belediye ile ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Başkan Çalık, "  Samsun Büyükşehir  Belediye Başkanı Zihni Şahin'in konu ile ilgili  ziyaret edip alt yapısı hazır olan çalışmalarımız hakkında bilgiler sunduk ve ortak bir karar vardık. Ayrıca başkanımız  SAMULAŞ ve kendi belediye araçları konusunda da destek verileceğinin de bilgisini verdi. Yine bize bu konuda bize destek veren Galip Öztürk ve  TOFED'e çok teşekkür ediyoruz. Son olarak vatandaşlarımız merak etmesinler bir alışma süreci olacaktır elbette biz yine  vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bizim arzumuz artan mazot fiyatlarından ötürü servis yükünü aza indirmekti. Dolayısıyla servislerin kaldırılması kaçınamaz bir hamle oldu" ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Lokman     2018-10-21 Bunu taksiciler istemiştir.
Süleyman ÇİFTLİ     2018-10-19 Bir şeyleri kaldırmak kolay Keşke haber de sorunun nasıl çözüleceğini de paylaşsaniz. Örneğin farklı şehirlerden gece yarından sonra sabah aralığında otobüs terminaline gelen bir vatandaş belediye otobüsü ile farklı noktalara nasıl taşınacak zaten Kör noktada bulunan terminal ulaşım konusunda insanları oldukça Zorlayacak otobüs bileti kadar taksi ücreti ödemek zorunda bırakılacaktır vatandaşların mağduriyetinin nasıl giderileceği ile ilgili olumlu ve yapıcı öneriler bekliyoruz
Yolcu     2018-10-19 Vatandaşa hiçbir kolaylık olmasın hep menfaat olsun. Secilmiş vekillerden kolaylık bekliyorum.
Kemal inan     2018-10-18 Otobüs fiyatlarındada indirim yapın o zaman doğrumu bu yaptığınız yazıklar olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X