SİYASİ PARTİLERLE ORTAK ÇALIŞMAYLA FINDIK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, dünyada neredeyse tekelleşen alıcıların, fındık üreticisini mağdur ettiğini belirterek, "TBMM'de grupları bulunan siyasi partilerle önümüzdeki günlerde yapılacak ortak çalışmayla, konunun hassasiyeti üzerinde durulacaktır" dedi

SİYASİ PARTİLERLE  ORTAK ÇALIŞMAYLA FINDIK SORUNUNU  ÇÖZECEĞİZ
SİYASİ PARTİLERLE  ORTAK ÇALIŞMAYLA FINDIK SORUNUNU  ÇÖZECEĞİZ Abdullah

 

    AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Karadeniz Bölgesi'nde yetişmekte olan aynı zamanda dünyada ve Türkiye'de endüstriyel bir ürün olan fındık ile ilgili 20 yılı aşkın bir süredir neredeyse her yıl tartışmalar çıktığını, mağduriyetler yaşandığını söyledi.

    CİDDİ ÇALIŞMA YAPILMALI

    Türkiye'de bir çok çiftçimizin geçim kaynağı olan fındıkla ilgili çok ciddi çalışmalar yapmanın vaktinin geldiğini ifade eden Köktaş, "Bununla ilgili hükümet olarak gerekli imkanları sağlayıp, katma değer arttırıcı endüstri yatırımlarını yaptırmak zorundayız. Aksi takdirde belirli firmaların alıcı konumunda olduğu, dünyada neredeyse tekelleşen alıcılar, üreticiyi mağdur etmekte, ülke olarakta beklediğimiz ihracat rakamlarından uzaklaşmak durumunda kalıyoruz" dedi.. 

    VERİM ARTTIRILMALI

     Geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan sadece dört siyasi partinin bir araya gelerek vermiş oldukları araştırma önergesinin, AK Parti Grubu tarafından kabul edilmediğini hatırlatan Köktaş, "Fındık ve diğer tarım ürünlerimiz, içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakılmayacak kadar önemli ve hassastır. 26. Yasama döneminde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan bütün partilerin, ortak önergesi ile üzüm ve bağcılık araştırma önergesi kabul edilmiş, her parti komisyona üye vermiş olup güzel çalışma yapılmıştır

     Bu bağlamda önümüzdeki günlerde fındıkla ilgili de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grupları bulunan bütün siyasi partilerle yapılacak ortak çalışmayla, konunun hassasiyeti üzerinde durulacaktır. Fındıkta mutlaka lisanslı depoculuğa geçilmeli, verim arttırılmalı, maliyetler düşürülmeli, katma değer artıracak çalışmaları yapmak zorundayız" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2018-10-24 İnşallah doğrudur bekleyip göreceğiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X