AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN İSTİFA ETTİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman'ın, Cumhur İttifakı'na zarar verecek beyanlarda bulunduğu gerekçesiyle istifası istendi. Yerine İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ersan Aksu atandı

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN İSTİFA ETTİ
AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN İSTİFA ETTİ Abdullah

   

    AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman'ın istifasının alındığını belirterek yerine Av. Ersan Aksu'nun atandığını açıkladı.

    AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı’nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkez’e sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir."

    Av. Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti'den İlkadım Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

     HAKAN KARADUMAN NELER SÖYLEMİŞTİ

    "Benim en baştan beri söylediğim bir ittifak olacaksa herkes bulunduğu yerde devam etsin. 17 ilçenin 16'sı AK Parti'de. Kimse elindekini vermek istemez. Bizde vermeme kararındayız. Hatta Asarcık'ı da alabiliriz. Biz AK Parti olarak 17 ilçenin 17'sini de almak isteriz. Ama bir ittifak olacaksa da herkes bulunduğu yerde kalsın. MHP'nin 10 ilçede iddialı olduğu açıklamalarına ancak gülebilirim. MHP elini güçlü göstermek için böyle bir iddiada bulunmuş olabilir. Dediğim gibi biz 17 ilçenin tamamında iddialıyız."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MEHMET KAPLAN     2019-01-03 DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLME MELİYDİ.YARATACAĞI İNFİAL HESAP EDİLMELİYDİ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X