GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 3 BİN 243 KİŞİLİK SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 3 bin 243 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yapılacak alımlar için başvurular bugünden itibaren İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 3 BİN 243 KİŞİLİK SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 3 BİN 243 KİŞİLİK SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI

 

  Gençlik ve Spor Bakanlığına 3 bin 243 "sürekli işçi" alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Buna göre, bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs şoförü, aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı, güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson, resepsiyon görevlisi, soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri ile muhasebeci meslek kolunda "sürekli işçi" alımı gerçekleştirilecek.

   ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE KONTENJAN

  Temizlik görevlisi olarak alınacaklar engelli ve eski hükümlüler arasından seçilecek.

  Gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri alımı sözlü sınav ile diğer branşlardaki işçi alımı ise kura ve sözlü sınavla yapılacak.

  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak işçi alımında 3 bin 243 kişiden 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.

    İŞKUR GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

.

   KPSS'DEN EN AZ 60 PUAN ALMA ŞARTI

  Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018 KPSS'nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

  Bugün başlayan başvurular 15 Şubat'a kadar İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak.

  Daha sonra İŞKUR tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen listede yer alan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekimini adaylar da izleyebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X