SAMSUN VALİSİ HASTANE KANTİNLERİNİN HASTA ve HASTA YAKINLARINI SOYMASINA EL ATTI

TR1 HABER HASTANE KANTİNLERİ HASTA ve HASTA YAKINLARINI SOYUYOR haberimiz gündeme bomba gibi düşmesi sonucu, Valilik duruma el attı. Vali Kaymak'ın talimatı sonrası, hastanelerdeki kantinler, Ticaret İl Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce denetlendi, rapor tutuldu

SAMSUN VALİSİ HASTANE KANTİNLERİNİN HASTA ve HASTA YAKINLARINI SOYMASINA EL ATTI
SAMSUN VALİSİ HASTANE KANTİNLERİNİN HASTA ve HASTA YAKINLARINI SOYMASINA EL ATTI Abdullah

 

  Samsun'da Eğitim Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve bazı hastane kantinlerindeki yüksek fiyatlar, vatandaşı mağdur ediyordu. Kantin fırsatçıları, meyve suyu ve kolayı 6 liradan, çayı 3 liradan, çikolotayı 7 liradan, tostu 7 lira 50 kuruştan, bisküviti 4 liradan ve kahvaltı tabağını 16 liradan vatandaşlara satıyordu.Haberimiz  gündeme bomba gibi düşmesi sonucu, Valilik duruma el attı. 

   TUTANAK TUTULDU

  Samsun Valisi Osman Kaymak, Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu'na talimat verdi. Talimat sonrası, ekipler hastane kantinlerinde gün boyu denetim yaptı. Tespit edilen durum hakkında tutanak tutuldu, işyeri sahiplerinden savunma alındı. 

   DENETİMLER SÜRECEK 

  Ticaret Bakanlığı'na gönderilen rapor kapsamında yüksek satışı yapıldığı iddia edilen ürünlerin normal standart fiyatın üstünde satıldığının tespit edilmesi halinde, kantin işletmecilerine ceza kesilecek. Denetimlerin süreceği açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Yılmaz     2019-02-15 Uygulama falan yok arkadaşlar, fiyatlar aynen devam ediyor, vali neye el attı, kendimiz paylaşıp kendimiz inanıyoruz. Muhabir arkadaş gitsin baksın ne değişiklik varmış fiyatlarda
engin fatih dündar     2019-02-15 Hem serbest piyasa ekonomisine alkış tutacaksınız, bunları destekleyen partileri iktidara getireceksiniz, sonra şikayet edeceksiniz Eli sopalı liberalizm olmaz. Almayacaksın..
Sırrı     2019-02-14 Yakında lokanta büfe olmadığından hasta ve yakınları yolunacak kaz görülüyor. Mafyalaşmışlar bu adamlar. Sayın vali ve belediye ,maliye el atsın bu soygunculara.
Ahmet     2019-02-14 Çok yerinde bir karar,, serefsizligin en alası oralarda dönüyor 2 çaya 10 TL vermeye ben utanıyorum,,,o şerefsizler 10 TL demeye utanmıyor. Birde utanmadan kerize bak 2 çaya 10 TL verdi der gibi imalı bakıyorlar haram olsun böyle ticaret yapanlara sayın valimiz neyse ki el attı
Süleyman     2019-02-14 Bu güzel uygulama inşallah İzmir’de de uygulanır. İzmir Bozyaka eğitim ve araştırma hastanesi kantini de aynı şekilde. Görevliler buraları da denetlesin.
Sefa Kılıcarslan     2019-02-14 Noldu bu insanlara. Hiç mi Allah korkusu yok.sebze meyve pazarcılar bir yandan marketler bir yandan kantinler bir yandan halkı soyuyorlar. Bunların Allah belasını versin kim kül hakkı yiyorsa. İyiki başımızda reis var.bunlara haddini bildirecek inşallah. Yoksa eski yöneticiler olsaydı soyan soyana olurdu.
Ramazan     2019-02-14 Samsun fakülte hastanesinin kantininde el atın lütfen
Orhan ALKAN     2019-02-14 Sayın Valim sadece Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin denetimi yetmez. Yüksek kazançlar elde eden bu işletmelerin verdiği vergiler bu kazançları ile uyuşuyormu bu yöndende denetlemeleri halinde bir daha böyle şeylere teşebbüs edemezler.
HÜSEYİN     2019-02-14 Helal olsun sayın vali
Aydın     2019-02-14 Bu adi hokkabazlara haddini bildirme zamanı gelmişti.İnşallah kalıcı bir çözüm bulurlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X