HAYATİ TEKİN’E BİR TEPKİDE ÇERKES’LERDEN GELDİ !!!

Yİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hayati Tekin’in bir televizyon kanalında katıldığı programında söylediği ‘Burada bir Çerkes Ethem’i istemem ama bir Topal Osman’ı isterim örneğin’ açıklamalarına Kafkas Dernekleri Federasyonundan(KAFFED) tepki geldi.

HAYATİ TEKİN’E BİR TEPKİDE ÇERKES’LERDEN GELDİ !!!
HAYATİ TEKİN’E BİR TEPKİDE ÇERKES’LERDEN GELDİ !!!

 

  Samsun Çerkes Derneği Başkanı Rahşan Erdoğan Yılmaz ve yönetimi Atakum İlçesindeki dernek binalarında yaptığı açıklamada Hayati Tekin’in açıklamalarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

  Yönetim adına açıklama yapan Başkan Rahşan Erdoğan Yılmaz, “Artık günümüzde tarihçilerin ‘hain’ Çerkes Ethem imgesinin gerçekleri yansıtmadığı, Ethem Bey’in Milli Mücadeledeki değerli hizmetlerinin ‘hainlik’ olarak değerlendirilmeyeceğini vurguladığı apaçık bir gerçektir. Bu konuda Adalet ve İçişleri Bakanlığı’nın ‘Çerkes Ethem beyle ilgili itibarını kaldıran veya zedeleyen resmi bir karar bulunmadığı anlaşılmıştır’ ifadesi vardır.

  Hayati Tekin’in bu açıklamaları Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) tarafından da özenle takip edilmektedir. Çerkes toplumunun hassasiyetine dokunan bu söylemin Hayati Tekin tarafından acilen tamir edilmesi toplumsal beklentimizdir” dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mümine     2019-02-21 Yunanlılar ile birlik olup vatana ihanetini görmezden mi gelmeliyiz.?
Ertan ÖZÖN     2019-02-21 Siz ne kadar iktidar yalakası bir medya kuruluşunuz ya. Tek taraflı haberlerinizden dolayı sizleri ve sizin gibileri esefle kınıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X