ELEKTRİK AÇMA-KAPAMADA BÜYÜK VURGUN

Samsun'da elektrik faturası ödenmemesi nedeniyle açma-kapama işlemi sayısının 160 bin olduğu kaydedildi. 33,8 TL olan hizmet bedeline göre; kentte tüketicilerden 5 milyon 408 bin TL alındığı ortaya çıktı.

ELEKTRİK AÇMA-KAPAMADA BÜYÜK VURGUN
ELEKTRİK AÇMA-KAPAMADA BÜYÜK VURGUN

 

   Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şube Enerji Komisyonu Başkanı Mehmet Özdağ, Samsun’da mesken, ticarethane ve tarımsal sulama elektrik aboneleri yaklaşık 800 bini; sadece 2018 yılı içerisinde yapılan açma-kapama işlemi sayısının ise 160 bini bulduğunu belirterek, hane halkının, esnafın ve çiftçinin yaşamsal ve geçimsel zorunlulukla tükettiği elektrik faturasını bile ödeyemediğini açıkladı. 

biyax night club

    RAKAMLAR ORTADA 

   Özdağ, “Bakanlığın verdiği bilgilerden; elektrik faturası ödenmemesi dolayısıyla Türkiye genelinde 2017-2018 yıllarında toplam 14 milyon 314 bin 375 açma-kapama işlemi yapıldığını öğreniyoruz. Samsun’da ise mesken, ticarethane ve tarımsal sulama elektrik aboneleri yaklaşık 800 bin; sadece 2018 yılı içerisinde yapılan kesme-bağlama işlemi sayısı 160 bini bulmuştur. Bu tablo bize Samsun özelinde de hane halkının, esnafın ve çiftçinin yaşamsal ve geçimsel zorunlulukla tükettiği elektrik faturasını bile ödeyemediğini ortaya koymaktadır. Kesme bağlama bedelleri 2019 Ocak Ayında sanki dövize endeksli gibi yüzde 26 artırılarak alçak gerilim abone grupları için 33,8 TL, orta gerilim abone grupları için ise 171,6 TL olarak belirlendiğini hatırlatalım "diye konuştu.

lipstick night club
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X