iLKADIM EK HİZMET BİNASI YIKILIP BENZİNLİK YAPILACAK

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mülkiyeti İlkadım Belediyesi'ne ait olan eski Gazi Belediye Başkanlığı Hizmet Binası'nın benzinlik ruhsatı alabilmesi için Samsun Büyükşehir Meclisi'ne sunduklarını belirtti.

iLKADIM EK HİZMET BİNASI YIKILIP BENZİNLİK YAPILACAK
iLKADIM EK HİZMET BİNASI YIKILIP BENZİNLİK YAPILACAK admin

 

  31 Mart yerel seçimlerde İlkadım Belediye Başkanı seçildikten sonra 264 Milyon TL'lik borç açıklayan Necattin Demirtaş, belediyenin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkması için çözüm yolları arıyor.

  Eski Gazi Belediyesi Hizmet Binası'nı satışa çıkarmayı amaçlayan Başkan Demirtaş, söz konusu yerin akaryakıt istasyonu alanına çevirmeyi planlıyor.

  YÜZDE 100 DEĞERİ ARTAR

  Alanın akaryakıt istasyonu yapılmasına uygun hale gelmesi durumunda yüzde 100 değer kazanacağına vurgu yapan Başkan Demirtaş, "Mevcut haliyle satışa çıkarmamız durumunda örneğin arazi 10 milyon liraya ihaleye çıkacaksa, benzinlik olarak satışa çıkması durumunda bu oran en az 20 milyon lira olacaktır. Rakamlar temsilidir ama satış fiyatında yüzde 100'lük bir fark olacağı görünmekte" dedi.

  DEMİR SICAK BAKIYOR

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'ne konunun henüz gelmemesinin nedenini Başkan Mustafa Demir'in, İstanbul seçimleri için bu kentte çalışıyor olmasına bağlayan Demirtaş, "Önümüzdeki mecliste gündeme alınacağını bekliyoruz. Başkan Mustafa Demir ile görüştük. Ortada kamu yararı olduğu için konuya oldukça sıcak yaklaşıyor. Yaptığımız araştırmalar sonucu ihaleye çıkarılacak alanın benzinlik olması için yasal bir engel bulunmamaktır. Samsun Büyükşehişr Meclisi'nden gerekli değişiklikler yapılmasının ardından araziyi ivedilikle ihaleye çıkartarak satışa sunacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak:hedef halk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X