Blippar Yeni Görsel Keşif Yöntemini Tanıtıyor

Teknoloji şirketi Blippar, yapay zeka yeteneklerini genişletiyor. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik sayesinde özel bir görsel keşif tarayıcısı geliştiren teknoloji şirketi Blippar, Inc., Blippar uygulaması altında geliştirdiği yeni ’Blipparsphere’ teknolojisini piyasaya sürdü.

Blippar Yeni Görsel Keşif Yöntemini Tanıtıyor
Blippar Yeni Görsel Keşif Yöntemini Tanıtıyor
Teknoloji şirketi Blippar, yapay zeka yeteneklerini genişletiyor. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik sayesinde özel bir görsel keşif tarayıcısı geliştiren teknoloji şirketi Blippar, Inc., Blippar uygulaması altında geliştirdiği yeni ’Blipparsphere’ teknolojisini piyasaya sürdü.
Blipparsphere, şirketin hali hazırdaki yapay zekayla öğrenme ve bilgisayarla görme yeteneklerini kullanarak, kullanıcının fiziksel ortamı hakkındaki bilgileri derinleştirmek ve kişiselleştirmek için Blippar uygulaması aracılığıyla görsel keşif tarayıcısı sunuyor. Blippar Kurucu Ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra yaptığı açıklamada, “Blipparsphere’in geliştirilmesi, arama alanında tam bir evrim ve görsel keşif alanında çığır açıcı bir gelişme. Görsel keşif ve bilgisayarla görme teknolojilerini bir araya getirmemiz, artırılmış gerçeklik ile geldiğimiz noktayı ileri taşıyor. Günlük hayatımızda karşılaştığımız görüntüler ve objeler ile ilgili çok daha hızlı ve daha doğru tanıma ile derinlikli, kişiye özel içerikler sunma imkanı tanıyor. Öte yandan Blipparsphere, bilgi grafik eklentisinin yanı sıra şirketimizin ’her insanın dili ya da eğitiminden bağımsız olarak etrafındakiler hakkında sınırsız bilgiye erişebilmesini mümkün kılan bir dünya yaratma’ vizyonunu da ileriye taşıyacak diğer geliştirmelerle birlikte sunuluyor. Blipparsphere deneyimini yaşamak için ise iOS ve Android üzerindeki Blippar uygulamasını indirmek yeterli” dedi.
“Bugün eklediğimiz güncelleme ile güçlendirdiğimiz yeni keşif özelliği, insanın doğal düşünme hali ile uyum içinde. Herhangi bir şeyi blipp’lediğinizde, sizi yeni görüntü ve bilgilerle bağlantıya geçirirken, orijinal obje ya da görüntünün aslında diğer şeylerle nasıl bir bağlantıda olduğunu gösteriyor” diyen Mitra, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu özellik, kullanıcıların herhangi bir şey hakkındaki anlık meraklarından hareketle deneyimsel bir yolculuğa çıkmalarına imkan tanıyor. Örneğin, Blipparsphere ile birbiriyle ilgili bir konudan diğer konuya atlarken, sıradan bir su bardağı ile başlayıp, Başkan Obama’nın blipp’inde kendinizi bulabiliyorsunuz. Blipparsphere, sizi çevreleyenler hakkında bilgi edinmek için hem son derece eğlenceli yöntem, hem de sıradan şeyleri bile blipp’leyerek sıra dışı gerçekleri ve hikayeleri keşfetmenizi sağlıyor.”
“Herhangi bir objeyi blipp’lediğiniz anda Blippar uygulaması, obje ile ilişkili ve ilgili organik sonuçlardan, markaların desteklediği içeriklerden, markaların, yayınların ve reklamcıların sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir “light web” deneyimi sunuyor. Kullanıcılar Blipparsphere ile ilk ilişkiye geçtikleri andan itibaren, kendilerini çevreleyen her şey ve kişisel ilgi alanları hakkındaki konulara yönlendiriliyorlar. Blipparsphere sayesinde öğrenmek, deneyimlemek ve paylaşmak için çok daha güçlü ve yepyeni bir keşif platformu sağlanmış oluyor” diyen Blippar Türkiye Ofisi Ceo’su Zehra Öney ise, “Bugün tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de duyurusu yapılan ’Blipparsphere’ adını verdiğimiz Görsel Bilgi Teknolojisi ile Blippar uygulaması gerçek bir görsel keşif tarayıcısı ve arama motoru hizmeti sunuyor. Herhangi bir objeyi blipp’lediğinizde Blippar uygulaması, obje ile ilgili ve ilişkili organik sonuçlardan, markaların, yayınların ve reklamcıların desteklediği içeriklerden, varsa sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir ’light web’ deneyimi sağlıyor. Blippar ile her insanın dil ya da eğitiminden bağımsız olarak etrafındakiler yani fiziksel dünya hakkında sınırsız bilgiye erişebilmesi artık mümkün olacak. Türkiye dijital dönüşümün en güçlü yaşandığı ülkelerden birisi. Akıllı telefonda internet kullanımında dünyada 2. sıradayız. Türk insanının bu ilgisiyle birlikte ’Blipparsphere’ uygulaması Türkiye’de daha meraklı, daha araştırmacı ve daha bilgili bir nesil oluşmasına katkı sağlayacağımıza inanıyorum ve bundan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X